Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırışıklıklara ve çatlaklara son

Giriş Tarihi: 9.10.2013

Yaşlılık belirtisi kırışıklıklar ve doğum sonrasında oluşan çatlaklar, kişinin kendi dokusuyla tedavi ediliyor. Fibrocell yöntemi ilgi görüyor

Kadınların kabusu yaşlılık belirtisi kırışıklar ve özellikle doğum sonrasında görülen, hızlı kilo alıp vermeyle oluşan çatlaklara bir aşı ile son veriliyor. TOBB ETÜ Hastanesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Afşin Uysal, "fibrocell" denilen kişinin kendi dokusu ile tedavi yöntemi sayesinde kırışık, yara, yanık ve çatlakların son bulduğunu söyledi.

KULAK ARKASINDAN ALINIYOR
Yer çekimi ve dokuların elastikiyetini kaybetmesiyle kırışıklıkların arttığına dikkat çeken Uysal, gelişen teknoloji ve estetikteki yeni tedavi yöntemleriyle gençliğin ve güzelliğin kalıcılaştığını söyledi. Uysal, genelde ünlülerin tercih ettiği "fibrocell" (kulak arkasından alınan bir deri parçasından laboratuvar ortamında oluşturulan yaklaşık 60 milyon hücre içeren ürün) yöntemi ile bir ömür boyu genç ve dinç kalmanın mümkün olduğunu kaydetti.

TEK DOZ İLE 5 YIL GENÇ KALINIYOR
Yeni yöntemin hiçbir yan etkisi bulunmadığına dikkat çeken Uysal, "Tek doz aşı ile 5 yıl genç kalınıyor" dedi. Uysal, yeni yöntemin, cildi parlattığını, kırışıklıkları giderdiğini, çatlakları, yara ve yanık izlerini de tedavi ettiğini kaydetti.

'HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK'
Afşin Uysal hiçbir yan etkisi olmayan ve kişinin kendisinden elde edilen fibrocell tedavi için gereken aşının hazırlanışını şöyle anlattı: "Lokal anestezi ile kulak arkasından küçük bir deri parçası alınır. Laboratuarda deri parçasının cilt altı bağ dokusunda yer alan fibroblastlar 3-4 hafta süren işlemlerle 20 milyonluk 3 grup halinde, yaklaşık 60 milyon hücre içeren ürüne çevrilir. İçinde her hangi bir yabancı madde bulunmayan bu ürün, doku bankasında uygun koşullarda saklanır. 5 yıl sonra kişi yeniden yaptırmak isterse, yeni hücreler üreterek yeniden enjekte edilebiliyor. Yani küçük bir doku parçası, kişiye ömür boyu yetiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırışıklıklara ve çatlaklara son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN