Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeker şokta!

Giriş Tarihi: 11.2.2014

3. Lig'de mücadele eden Şekerspor'da büyük şok yaşanıyor. Türkiye Şeker Fabrikası, kulüp futbolcularını tesise almıyor, eşyalarını da tahliye ediyor

Şekerspor, tesis şoku yaşıyor. Tesislerin kullanımı için Türkiye Şeker Fabrikası'na aylık 3 bin TL kira ödeyen kulüp, bu yükten kurtulmak için girişimde bulundu. Anayasa'daki 56. ve 57. Maddelere istinaden "kamuya faydalı kurum" statüsünde olduklarını belirten kulüp, kirada indirim için müracaatta bulundu. Ancak tesislerin kendilerine tahsis edilmesini bekleyen kulüp büyük şokla karşılaştı. Türkiye Şeker Fabrikası kirayı 40 bin TL'ye yükseltti. Şekerspor yönetimi kira artışını reddetti. Fabrika ise kulübü tahliyeye zorladı.

KİRA BEDELİNİ 40 BİN TL'YE ÇIKARDILAR
Şekerspor Başkanı Orhan Kapelman "Bazı kulüpler gibi biz de tesisin kulübe tahsisini istedik. Bunu duyan Türkiye Şeker Fabrikası bizi tahliyeye zorladı. Kiramız aylık 40 bin TL'ye çıkarıldı. Bizim talebimizden hemen sonra bu karar alındı. Burada bizim bilmediğimiz rant dönüyor. Benim futbolcularım sokakta mı yatacak? Hepsini tahliye ediyorlar. Şu anda hiçbir futbolcumuz içeri alınmıyor"
dedi. Tesislerde tüm eşyaların tahliyesinin yapıldığını belirten Kapelman, "Futbolcular nerede yatacak? Şekerspor ne yapacak? Biz gençleri spora yöneltmeye çalışan, geçmişi başarılarla dolu kurumuz. Şekerspor'un 7 milyon TL'lik yatırımı olduğu belirtiliyor. Bizden 40 bin TL istiyorlar. Bu nasıl eşitlik nasıl adalet?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeker şokta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN