Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazili olmak ayrıcalıktır

Geçmişte büyük başarılara imza atan Gazi Lisesi, eski parlak günlerine dönüyor. Okul, başarı grafiğini her yıl daha da yükseltiyor

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Adını Atatürk'ün verdiği Gazi Lisesi, 1932 yılında eğitim-öğretime başladı. Bugüne kadar çok sayıda bilim, sanat, siyaset, devlet insanı yetiştiren okulun mezunları arasında Ceyhun Atıf Kansu, Melih Cevdet Anday, Orhan Veli Kanık, Oktay Rıfat Horozcu, Oğuz Atay, Erdal İnönü, Korkmaz Alemdar, Rıza Ayhan ve İsmet Özel bulunuyor.

Anadolu lisesi oldu

Gazi Lisesi'nde öğretmenlik yapan Arif Nihat Asya, dil uzmanı Agop Dilaçar, ressam Arif Kaptan, besteci Faik Canselen, şair Cahit Külebi de lisenin tanınmış kişileri arasında yer alıyor. 2009'da Anadolu Lisesi statüsünü alan okul başarılarına her sene yenisini ekliyor.

430 öğrencisi var

Alanlarında uzman 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 37 öğretmenin görev aldığı lisede 430 öğrenci eğitim görüyor. Okulun Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından yapılan denetimde, beslenme ve kantin hizmetleri konusunda "Beslenme Dostu Okul" sertifikası da bulunuyor.

Üniversite sınavında başarılılar
Öğrenciler üniversite sınavlarında büyük başarılara imza atıyor. 2009'da Anadolu Lisesi statüsü kazandıktan sonra ilk mezunlarını 2013'te veren okul, lisans programlarına yerleşmede yüzde 67 başarı oranı yakaladı. Tek blokta eğitim- öğretimini sürdüren öğrenciler Fatih Projesi'nden faydalanıyor. Her derslikte ve laboratuarlarda etkileşimli tahta bulunuyor. Okulda ayrıca fizik, kimya ve biyoloji derslerinde ortak kullanılan 1 laboratuar, bilgisayar laboratuarı ve 3 binin üzerinde kitabın yer aldığı kütüphane, bulunuyor. Gazi Anadolu Lisesi, Comenius Projesi kapsamında Fransa'nın koordinatörlüğünü üstlendiği "We Play, We Learn" konulu çok taraflı okul ortaklığı projesiyle de adından söz ettiriyor. Proje ile eğitimde kaliteyi güçlendirmek hedefleniyor.

Kulüpler aktif olarak çalışıyor
Okulda ayrıca aktif birçok kulüp bulunuyor. Kültür ve Edebiyat, Kütüphanecilik , Sağlık-Temizlik ve Gezi İnceleme, Demokrasi-İnsan Hakları ve Yurttaşlık, Fotoğrafçılık, Sivil Savunma, Spor ve Comenius Kulübü, yaptığı birbirinden güzel çalışmalarla başarıdan başarıya koşuyor. Gazi Anadolu Lisesi, bireysel ve takım sporlarında da başarılı sonuçlar elde ediyor. Altındağ'da düzenlenen Futsal turnuvalarında ilk üçte derece alan okul, atletizm, gülle atma, çekiç atma, üç adım atlama, uzun atlama ve sırıkla yüksek atlamada il birincisi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazili olmak ayrıcalıktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN