Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neşet Ertaş'ın adı Keçiören'de yaşıyor

Keçiören Belediyesi tarafından yapılan "Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi"nin açılışı gerçekleşti. Açılışta, Ertaş türküleri seslendirildi

Giriş Tarihi: 2.3.2014
Keçiören Belediyesi tarafından inşa edilen, "Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi"nin açılışı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Açılıştaki konuşmasında Arınç, bundan yaklaşık 1.5 yıl önce hayatını kaybeden Neşet Ertaş'ı "Türkiye'nin medar-ı iftiharı" olarak nitelendirdi ve merkeze onun isminin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"DEVLET SANATÇILIĞINI İSTEMEDİ"
Bozkırın Tezenesi olarak tüm dünyada tanınan Ertaş'ın, Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanı olduğu dönemde kendisine verilen devlet sanatçılığı unvanını, "Hepimiz bu devletin sanatçısıyız. Ben, bu unvanı almak için çok özel bir şey yapmadım" diyerek almadığını hatırlatan Arınç, kendisinin Meclis başkanlığı döneminde verilen "Üstün Hizmet Ödülü"nü büyük bir sevinç ve gururla aldığını belirtti.

AÇILIŞ TÜRKÜLERLE RENKLENDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kültür merkezinin Keçiören'e çok yakıştığını ifade ederek, merkezin 300 metre ilerisine yaptırılan Aile Yaşam Merkezi'ni de seçimlerden önce açmayı istediklerini belirtti. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da halk ozanı Neşet Ertaş'ı bu merkez ile ölümsüzleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Arınç, Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nin açılışını yaptı. Açılışın ardından, TRT sanatçıları tarafından Neşet Ertaş'ın türkülerinin seslendirildiği bir konser verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neşet Ertaş'ın adı Keçiören'de yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN