Çankaya'ya dev projeler

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, düzenlediği görkemli tanıtım organizasyonuyla ilçede gerçekleştirmeyi hedeflediği dev projelerini tanıttı

Değişime İzin Ver sloganıyla yola çıkan AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, projelerini tanıttı. Aydın, dev kulelerden bisiklet otobanlarına, Avrupa'nın en büyük konser merkezinden Kızılay ve Sakarya Meydanı çalışmasınakadar birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

SİNEVİZYON İLE ANLATTI
Mariott Otel'deki tanıtıma Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Milletvekili Ülker Güzel ve AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan da katıldı. Otelin balo salonunda gerçekleştirilen tanıtımda duvarların tamamını kaplayan sinevizyon gösterileri yapıldı. Aydın, "İlerlemek için tek yapmamız gereken gerçekten çalışkan olmaktır. Bu gece hem Çankaya hem de geleceğimiz için çok güzel günlerin ilk adımı olacak. Çankayamız 25 yıldır maalesef basit hizmetlerin bile verilemediği belediyecilik anlayışıyla götürülmektedir. 'Değişime İzin Ver' sloganı ile yola çıktık. Hayallerinize hayat vermek için, sizler için yeni bir Çankaya tasarladık" diye konuştu. Çankaya'nın nasıl değişeceğini anlatan Aydın, "İlk projemiz Sakarya- Kızılay Meydanı. Biz değişimi Kızılay Meydanı'ndan başlatıyoruz. Yeni Sakarya Meydanı'nda yaklaşık 8 bin 55 metrekare bir alanda düzenlenmeler yapılacak. 2 bin 300 araçlık yer altı otoparkı oluşturulacak ve Kızılay'ın bu sorunu çözülecek. Kızılay modern bir meydana kavuşacak, esnafın yüzü gülecek" şeklinde konuştu.

BİSİKLET OTOBANLA RI GELİYOR

Bahçelievler kentsel yenileme ve gelişim projesini Çankayalılar'a önerdiklerini belirten Aydın, "Bu düzenleme ile Çankaya, Türkiye'nin en büyük sosyal yaşam alanlarından birine kavuşacak" dedi. Aydın, kendisini en çok heyecanlandıran projenin ise bisiklet otobanları olduğunu söyleyerek, "Bisiklet otobanlarıyla trafik artık Çankaya'nın derdi olmayacak" dedi.

ÖRNEK UYGULAMA
Yeni bir belediye binasına sahip olacağını belirten Aydın, "Yeni belediye binası ilçe sakinlerine en hızlı şekilde hizmet verecek teknolojik donanıma sahip olacak. Aynı zamanda sokaklarda sadık dostumuz olan Kent Hayvanları Hastanesi'ni biz yapacağız. Kent Hayvanları Hastanesi ile örnek bir uygulamayı hayata geçireceğiz" diye konuştu.

SOSYAL BİR İLÇE OLACAK
Barış Aydın, "Yaşlılar Sosyal Yaşam Merkezi" projesiyle ilgili ise "Yaşlılarımız eve hapsolmuş durumda. Onlara, kendi yaş gruplarıyla buluşacakları sosyal merkezler yapılacak" dedi. Aydın, 'Kadın Aktif Yaşam Merkezleri'nde ise hobi ve meslek grupları, spor, diyet ve egzersiz dersleri ile aktif yaşam merkezleri yapılacağını, üniversite öğrencileri için 1+1, 2+1 odalardan oluşan mobilyalı, temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, sosyal donatıları merkezler oluşturulacağını söyledi.

"EN BÜYÜK ÇOCUK ŞEHRİ"

Barış Aydın, "Hayat çocuklarla devam ediyor. Çocuk hayattır, bizim hedefimiz Çankaya'da ki her çocuğun mutluluğudur. Türkiye'nin en büyük çocuk şehri Çankaya'da olacaktır. Çocuklar bu şehri kendileri yönetecek, oyun oynarken hayatı öğreneceklerdir. Her şey çocuklarımıza feda olsun" şeklinde konuştu.

ENGELSİZ MERKEZ
Çankaya' da "Engelsiz Yaşam ve Sosyal Merkezleri" de inşa edeceklerini vurgulayan Aydın, şunları söyledi: "Engelsiz yaşam ve sosyal merkezleriyle daha mutlu bir hayat başlayacak. Çankaya'da engelleri kaldıracağız. Engelliler için mikro kredi uygulamalarını hayata geçireceğiz. Engelliler için istihdamda pozitif ayrımcılık yapacağız. Engellilerimize her şey feda olsun."

DEV KULELER İNŞA EDİLECEK
Türkiye 'nin en büyük plastik sanatlar galerisinde sanatçılara ücretsiz sergi imkanı sağlanacağını da ifade eden Aydın, daha sonra şunları söyledi: "Dünyanın en büyük animasyon merkezi Çankaya'da kurulacak. Dünyanın bu konudaki merkezi olacağız. Türkiye'nin inovasyon, teknoloji ve Ar-Ge merkezi de ilçemizde olacak. Türkiye'nin en büyük teknoparklarını Çankaya'da oluşturarak bilgiyi ve işlemesini, teknoloji ürünlerinin meydana getirilmesini sağlayacağız. Bu merkezlerle yaklaşık 3 bin kişi istihdam edilecek. İşsizlik bizim dönemimizde inşallah sıfıra inecek."

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK MERKEZİ OLACAK
Avrupa'nın en büyük konser merkezinin Çankaya'da yapılacağını açıklayan Aydın, "Dünyanın en büyük organizasyonlarına ev sahipliği yapacak bu merkez Avrupa'nın sembol yapılarından olacak. Merkezde müzik kütüphanesi de olacak. Uluslararası törenlere ev sahipliği yapacak Türkiye'nin sinema ve gala merkezini inşa edeceğiz. Ayrıca ilçemiz dostluk şehri olacak. 105, 142 ve 179 metre olan ve 3 kuleden oluşan dostluk ve sivil toplum merkezleri dünyanın buluşma noktası olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'ya dev projeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN