Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Gösteri Merkezi yıkıldı

Açıldığı günden bu yana tartışmaların odağında olan ve Başkent'in kültür-sanat hayatına büyük katkı sağlayan Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi yıkıldı

Ankara'da bugüne kadar binlerce organizasyona ev sahipliği yapan Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi yıkıldı. Çankaya Belediyesi eski belediye başkanları Haydar Yılmaz döneminde temeli atılan Muzaffer Eryılmaz döneminde işletmesi ihaleye verilen Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi, Bülent Tanık döneminde İller Bankası'na satıldı.

HUKUK SAVAŞI BİTTİ

Açıldığı günden beri tartışmaların merkezinde olan Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi yıkıldı. Çankaya Belediyesi ve işletmeci firma arasında uzun süredir devam eden hukuk savaşı arazinin 2013 yılında İller Bankası'na satılmasıyla son buldu. Başkent'in kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan merkezin yıkılmasıyla ilgili İller Bankası yetkilileri açıklama yapmaktan kaçındı. Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nin yanında bulunan ek binalar 2010 yılında Büyükşehir Belediye Meclisi'nin onaylamış olduğu imar planına göre kaçak duruma düşmüş ve bu binaların bir kısmının yıkım işlemi zaman içinde gerçekleşmişti. Merkez uzun süre yıkıntıların arasında Ankalılar'a hizmet vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Gösteri Merkezi yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN