Tenis kortları dolup taşacak

Tenis Milli Takım Antrenörü Bora Atmaca, "1000 Raket 1000 Tenisçi" projesi sayesinde kortların dolup taşacağını söyledi

Giriş Tarihi: 11.5.2014
Milli Takım'a yetiştirdiği sayısız öğrenciyle spora önemli katkılarda bulunan Bora Atmaca'nın Ankara Üniversitesi'nin desteğiyle yürüttüğü "1000 Raket 1000 Tenisçi" projesi tenis sporunun geleceğine dair ipucu veriyor.

Sizi tanıyabilir miyiz?
1977 yılında dört çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak Ankara'da doğdum. İlgi alanlarım sportif oyunları izlemek, arkadaşlarım ile vakit geçirmek, konser, sinema ve edebiyat… Özellikle şiir okumak beni mutlu ediyor.

Eğitim durumunuz nedir?
Ankara Lisesi mezunuyum. Ankara Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ve sonrasında yine AÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Antrenman ve Hareket Bilimleri'nde yüksek lisans yaptım. Türkiye Tenis Federasyonu 4. kademe ve ITF Level II Antrenör belgelerine sahibim.

Ne kadar süredir tenisle uğraşıyorsunuz?
Tenise 1989 yılında Ankara Tenis Kulübü'nde başladım. Sırası ile ODTÜ, Atlıspor, Ankara Tenis Kulübü ve Ankara Tenis Akademisi'nde antrenörlük yaptım. Halen TED Ankara Koleji Mezunları Derneği'nde tenis organizasyonları yapıyorum. Yeni projenizden bahseder misiniz?
'1000 Raket 1000 Tenisçi' projesi, AÜ Rektörü Erkan İbiş'in fikir ve olanak sağlaması, SKS birimi değerli hocalarının katkıları ile hayata geçmiş bir sportif eğitim projesi. Öncelikle sosyal proje olarak Türkiye'de yapılmış en büyük tenis organizasyonlarından biri bu.

"400 ÖĞRENCİYE TENİS EĞİTİMİ"
Projenin içeriğinde neler var?
Proje başta Ankara olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine tenis temel eğitimini, ana vuruşların pratiğini, oyun kurallarını öğretmeyi kapsayan birer aylık süreçlerde planlanmış eğitimi içeriyor. Her dönem sonunda katılımcılara bir raket ve top armağan ederek sonrası için de olanak sağlıyor.

NE KADAR SÜRECEK?
Proje ilk yılını tamamlamış olup 400 öğrenciye eğitim vererek birinci hedefine ulaştı. Dönemlerini bitiren öğrencilerin kendi raketleri ve topları ile kortları doldurmaları eğitim sonrası hedeflerin de başarılı olduğunun göstergesi.

TENİS KÜLTÜRÜ VAROLAN BİR ŞEHİR
Ülkemizde tenis kültürüne sahip en eski şehirlerden biridir Ankara. Mevsim sporu olarak değerlendirebileceğimiz tenis sporu Ankara'da gerek açık gerekse kapalı kortlara olan taleple bizi mutlu ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tenis kortları dolup taşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN