Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Katarina'yı izleyip buz hokeyine başladı

Yıllar önce Başkent'teki olimpik buz sahasının açılışında izlediği Katarina Witt'e hayran olan Nazlı Karabük, bugün şampiyon bir hokey takımında

Takımıyla beraber bu sezon 5 şampiyonluğa imza atan Nazlı Karabük'le Türkiye'de çok az tanınan buz hokeyi sporunu konuştuk. Çocuk yaşta açılışına gittiği buz sahasında dünyaca ünlü patenci Katarina Witt'i izleyen ve ona hayran olan Karabük, daha sonra nasıl başarılı bir buz hokeyi sporcusu olduğunu anlattı. Sizi tanıyabilir miyiz?
1977 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümü mezunuyum. Anadolu Üniversitesi AÖF Spor Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 2008 yılından beri Aselsan''da yönetici sekreteri olarak çalışıyorum. İş dışında kalan zamanımı çoğunlukla spora ve seyahate ayırıyorum. Ailemle ve arkadaşlarımla zaman geçirmeyi seviyorum. Buz hokeyine ne zaman ve nasıl başladınız?
Buz Hokeyi'ne 1990 yılında başladım. Türkiye'nin ilk olimpik buz sahası Ankara'nın Bahçelievler semtinde 1989 yılında açıldı. Açılışı, dünyanın en ünlü patencilerinden Katarina Witt yaptı. İlk kez canlı canlı artistik paten şovu izlemiştim. Büyüleyici bir gösteriydi. Tesis ilk açıldığı günlerde arkadaşlarımla halk seanslarında kaymaya gidiyorduk. Bir gidişimde Türkiye'nin ilk bayan buz hokeyi takımının antrenmanına denk geldim. Çok etkileyiciydi ve inanılmaz zevkli, heyecan verici görünüyordu. Daha önce sanırım birkaç kez TV'de hokey maçı görmüştüm ama bu sporu yapacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Hemen orada başladınız mı?
Antrenör, istersek bizim de bu spora başlayabileceğimizi söyledi ve antrenmana davet etti. Eve gider gitmez aileme anlattım. Ertesi gün okuldan çıkınca paten, sopa ve eldiven aldık ve buz hokeyine başlamış oldum. O günkü heyecanım hala aklımdan çıkmıyor. Sanırım Lise 1 öğrencisiydim. Buz Hokeyi ile yıllardır uğraşıyorum. Takım sporu ile uğraşıyor olmanın iş hayatıma kattığı faydalar da oldukça fazla.

ÜST ÜSTE BEŞ ŞAMPİYONLUK
Hangi takımdasınız?
Milenyum Spor Kulubü'nde oynuyorum.

Kulübünüz ve takım arkadaşlarınızdan bahseder misiniz?
Takımdan çok, büyük bir aileyiz diyebilirim. Zamanımızın çoğunu bir arada geçiriyoruz. Kulübümüzün arkasında herhangi bir kurum desteği yok. Yöneticilerimiz Ali ve Banu Öztaşdelen'in kişisel imkanları ile ayakta duruyoruz. Bir de şu anda askerde olan menajerimiz Umur Öztaşdelen'in çabalarıyla...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Katarina'yı izleyip buz hokeyine başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN