Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'in gözbebeği

Şentepe, kentsel dönüşüm çalışmaları ve teleferik projesinin ardından Ankara'nın yeni gözbebeği oldu

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Ankara manzarasına hakim konumuyla dikkat çeken Şentepe, kentsel dönüşüm çalışmaları ve ilk etabı tamamlanan teleferik projesi ile birlikte Başkent'in yeni cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Şentepe'nin uzun yıllar boyunca gözardı edildiğini belirten Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, "Bölgede çok sayıda nitelikli bina yapılıyor. Teleferik ile birlikte Şentepe daha da ilgi odağı oldu" diye konuştu.

FARKLI BİR HAL ALACAK
Şentepe'nin 5 sene içerisinde gelişim gösterdiğini ifade eden Taylan, "İlerleyen yıllarda tamamlanacak projelerle birlikte bölgeye talebin artmasını bekliyoruz. Ankapark projesinin de bitmesiyle bölge çok farklı bir hal alacak" diye konuştu. Antenler bölgesinde bulunan Pamuklar Mahallesi Muhtarı Ali Osman Özcan ise "Kentsel dönüşümle birlikte nitelikli konut konusunda Şentepe, Çankaya'yı geçmiş durumda" dedi.

ÜST YAPI MÜKEMMEL
Muhktar Osman Özcan, Şentepe'nin şu an Ankara'nın gözbebeği olduğunu anlatarak, "Bizim mahallemizin nüfusu 20 bin civarında. Yapılan binaların yarısı boş. Sosyal alanların yapılmasıyla ilerleyen yıllarda bu oranın ikiye katlanmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu. Şentepe'nin üst yapı konusunda mükemmel olduğunu dile getiren Özcan, "Teleferiğin gelmesi Şentepe'ye artı bir değer kattı. Bölgemizin üst yapı değişimi mükemmel. Ancak altyapı çalışmaları bu doğrultuda gitmiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'in gözbebeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN