Eğitmenlerin eğitmeni Volkan Ersöz

Giriş Tarihi: 29.6.2014

Volkan Ersöz'ü, herhangi bir spor merkezinde spor yapıp tanımayan yok gibidir. Ankara'da birçok kişiye spor yaptıran Ersöz ile sporu, kariyerini konuştuk

Sizi tanıyabilir miyiz?
24 yıldır spor camiasının içindeyim. Ankara'da birçok kişiye spor yaptırdım. Şu an Most Life Club Spor Müdürü olarak çalışıyorum. Evliyim ve Tarık isminde bir oğlum var. Eşim Aysun beden eğitimi öğretmeni ve profesyonel voleybolcu.
Eğitim durumunuz nedir?
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu mezunuyum. Yüksek lisansımı Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nde tamamladım. Bilkent Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nde öğretim görevlisiyim. Yurt dışında AFAA, Aerobik and Fitness Association of America, Trainer and Personal Trainer Eğitimine katıldım. Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu eğitmeniyim. Milli Takım Antrenörüyüm. Antrenör Eğitmen Eğitmeniyim, IV. Kademe Başantrenör, II. Kademe Cimnastik Antrenörü, I. Kademe Squash Antrenörü, III. Kademe Dalış Eğitmeni, I. Kademe Step Aerobik Antrenörüyüm. Altın Bröve Cankurtaran Belgem var.
Spor merkezlerinde hangi alanlarda eğitim veriyorsunuz?
Personal Training, Functional Training, Kinesis, Pilates, Aerobik, Step, Tae-bo, Spinning, Gymball, Yüzme, Climbing dersleri veriyorum. Spora nasıl başladınız?
Spora 3 yaşında İsmet Iraz'in Necatibey Caddesi'ndeki Taekwondo Salonu'nda başladım. Çok uzun sürmedi... Ama Bodybuilding'e 11 yasımda başladım... O senelerde Taekwondo'ya devam ettim. 1989 yılında üniversiteye girdiğimde hayatımda sadece vücut geliştirme vardı. Bugüne kadar ne gibi başarılar elde ettiniz?
En son 2011'de Türkiye 3.'sü, Ankara şampiyonu oldum.
Hedefiniz nedir?
Bu sporu ülkemizdeki antrenörlere en iyi şekilde öğretmek. Ve daha da önemlisi kendi çocuğuma iyi bir spor altyapısı aldırıp, hayatına uzun vadede sporu katmak istiyorum. Tarık şu anda cimnastik ve yüzme eğitimi alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitmenlerin eğitmeni Volkan Ersöz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN