Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Opera'nın hedefi rekabet

Devlet Opera ve Balesi'nin yeni Genel Müdürü Selman Ada, Türk opera ve balesini gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek imkanlara kavuşturmanın başlıca hedefleri olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Selman Ada, Türk opera ve balesini gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek imkanlara kavuşturmanın başlıca hedefleri olduğunu belirtti. Selman Ada, opera, bale ve tiyatroyu ülkesinde yeşertip büyütebilen milletlerin dünyada da gelişmiş olarak nitelendirildiğini kaydetti.

"HUZUR ORTAMI"
Ada, yaptığı yazılı açıklamada, Aydın Gün'den devraldığı Türk opera ve balesini, sanatçılar ve tüm çalışanlarla birlikte omuz omuza yükseltmek için DOB Genel Müdürlüğü görevine geldiğini bildirdi. Ada, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türk opera ve balesini daha sağlam temellere oturtmak ve uluslararası düzeye taşımak hepimizin görevidir. Bugüne kadarki bütün görevlerimde bunun için bulundum. Yetmiş yıldır verilen emekler sayesinde bugünlere gelen Türk opera ve balesini hep birlikte daha da yukarılara taşımak, bu nadide kurumumuzu gelişmiş ülkelerle rekabet edebilecek imkanlara kavuşturmak, genç sanatçıların bundan sonra en iyi şartlarda huzur ve umutla çalışıp gelişebileceği ortamı sağlamak başlıca hedeflerimizdir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Opera'nın hedefi rekabet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN