Sporla gelen büyük başarı

Volkan Ergin geçmişte Ankara'nın başarılı sporcuları arasındaydı. Şimdi ise Bodrum'un başarılı iş adamlarından biri... Ergin, iş hayatındaki tüm başarısını spora borçlu olduğunu ifade ediyor.

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Volkan Ergin, sizi tanıyabilir miyiz?
1977 Ankara doğumluyum. Eğitimimin tamamını Ankara'da tamamladım. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezunum.

Spora nasıl başladınız?
Ortaokul öğretmenim tekvando Avrupa şampiyonu Halit Karabulut beni spora başlatan kişidir. Üzerimde hakkı çoktur. Spor ahlakını ve sporcu kişiliğini bana öğreten kişidir. Üniversitede boksa başlamam dünya şampiyonu Fırat Karagöllü sayesinde olmuştur. Sizin aracılığınızla ben de emeği olan değerli antrenörlerime teşekkür ederim.

Aileniz sizi bu süreçte destekledi mi?
Tabi ailemin kendi kararlarımı kendim veremediğim çocukluk döneminde beni desteklemesi yönlendirmesi ve vermiş oldukları özgüven spor yaşantımdan iş yaşantıma kadar çok önemli bir yere sahip. Buradan tüm ailelere önerim; özgüven, sosyalleşme ve sağlıklı bireyler yetişebilmesi adına çocuklarını erken yaşta spora yönlendirmeleri ve desteklemeleridir.

Spor geçmişinizden bahseder misiniz?
Profesyonel olarak tekvando, boks ve güreşle ilgilendim. Uzmanlığımı tenis antrenörü olarak tamamladım. Birçok kategoride birçok derece aldım.

Şu anda aktif olarak spor yapıyor musunuz?
Şu anda yaşımın da ilerlemesi ile birlikte aktif spor yapamıyorum tabiki. Fakat spor benim hayatımın vazgeçilmezi. Uzun zamandır tenis oynuyorum ve golfle ilgileniyorum. Şu anda Bodrum'da yaşıyorum. Bodrum Golf Kulübü'nde spor yapıyorum.

Bodrum'a yerleşme düşüncesi sizde nasıl oluştu?
Spor yaşantımın yanı sıra aynı zamanda inşaat ve gayrimenkul işi ile uğraşıyorum. Bu nedenle Bodrum'a gelişim iş sebebi ile oldu. Şu anda Bodrum ve Ankara arasında sürekli gidip geliyorum. Şu anda "Vogalife" adında bir şirketim var.

Spor sektöründe bir yatırım düşünceniz var mı?
Şu anda Bodrum'da spor sektöründe ciddi bir boşluk var. Yatırımımı bu sebeple Bodrum'da yapmayı planlıyorum. Bodrum'da spor sektöründe bir marka yaratmak istiyorum. Bu proje için ciddi bir yatırım gerekiyor ve bu sebeple yanımda beni destekleyecek sponsor bir firma arayışım var. Spor sektöründe iş yatırımı yapacak kişilerin kesinlikle sporun içinden gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer şekilde yapılan yatırımların doğru yatırımlar olarak sonuçlanmadığına inanıyorum.

SPOR BANA GÜVEN VERİYOR
İş yaşantınızda ulaştığınız başarıda sporun faydasını gördünüz mü?
Kesinlikle gördüm. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Öncelikle sporcu sağlıklı düşünen kişidir. Hayatın içinde sporun ta kendisi vardır aslında. Çabuk karar verebilmek, konsantrasyon ,soğuk kanlılık , kritik durumlarda ani ve doğru karar verebilmek sporda olduğu gibi hayatta da çok önemlidir. Bakıldığı zaman belli kariyer seviyelerine ulaşmış işadamlarının geçmişinde ya da devam eden süreçte yaşantılarında sporun ciddi rol oynadığını görürsünüz. Hayatımdaki ciddi kararları hep spor yaparken almışımdır. Spor bana güven verir.

Tam olarak projenizin içeriğinden bahseder misiniz?
Bodrum sadece eğlence ve turizm merkezi olarak düşünülüyor. Fakat insanların artık yeni bir yaşam için tercih ettiği bir yer ve artık kış nüfusuda oldukça fazla. İnsanların aileleriyle gelip rahat vakit geçirebileceği, spor yaparken aynı zamanda eğlenebilecekleri, sosyal yaşantı ile iç içe olup yeni dostluklar da kurabilecekleri geniş kapsamlı alanların olduğu bir kulüp planlıyorum.

Spor sizin için ne ifade ediyor?
Spor, kitleleri ve toplumları bir araya getirmek için yapılan bir aktivite. Benim için de spor paylaşımdır, spor hayattır. Futboldaki gibi bazen paylaşır, bazen çalım atar, bazen çalım yersiniz. Fakat gol atan kazanır. Dediğim gibi spor hayattır. Spor, biz her ne kadar farkında olmasak da hayatımızın parçasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporla gelen büyük başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN