Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğalgaz mağduru köy hayatı yaşıyor

Başkentgaz'ın yaklaşık 4 aydır evlerine doğalgaz bağlamadığı mağdur vatandaşlar, tüpte yemek pişirip güğümde ısıttığı suyla banyo yapıyor

Ankara'nın bazı mahallelerine Başkentgaz tarafından doğalgaz bağlanmaması vatandaşları çileden çıkardı. Mamak Akşemsettin Mahallesi'ndeki evlerine 30 Nisan'da bağlanması gereken doğalgazın hala bağlanmadığını belirten Haydar Arıkan, "Bize doğalgazımızın 30 Nisan'da bağlanacağı söylendi. O tarihten bu yana bekliyoruz. Ne gelen var ne giden" dedi.

GÜĞÜMDE SU ISITIYORUZ

4 kişilik ailesi ile yaşadığı evde doğalgaz mağduru olduğunu ifade eden Arıkan, "Oturduğumuz bina yeni. Evimizde kombimiz her şeyimiz tam. Ankara'nın göbeğinde doğalgaz sıkıntısı çekiyoruz. Yemeklerimizi küçük tüpte yapıyoruz. Banyo için suyu güğümde ısıtıyoruz. Su kovalarının içerisine koyduğumuz elektrik ısıtıcı ile banyo yapıyoruz. Bu şekilde su ısıtmak çocuklarımız için tehlike oluşturuyor. Ancak başka bir seçeneğimiz maalesef yok" diye konuştu.

AKRABALARA GİDİYORUZ

Yaz ayı olduğu için ısınma sıkıntısı çekmediklerini belirten Arıkan, "Yazın ısınma zorluğu yaşamıyoruz. Ancak daha önceki dönemlerde havalar soğuk olduğu için çocukları akrabalarda yıkıyorduk. Evde elektrikli ısıtıcı ile yeterince ısınamayıp hastalanıyorlardı" şeklinde konuştu.

DOĞALGAZ GELMEYİNCE TAŞINDILAR
Yeni yapılan binaya doğalgaz gelmeyince birkaç ailenin taşındığını belirten Haydar Arıkan, "Apartman son zamana kadar doluydu. Ancak doğalgaz konusunda mağduriyet artınca bazı aileler taşınmak zorunda kaldı. Biz ise bir umut belki gelir diye bekliyoruz" dedi. Ankara'da Başkentgaz'ın doğalgaz vermediği Keçiören'e bağlı Çaldıran, Altındağ'a bağlı Solfasol, Güneşevler, Gülpınar ve Karakum, Çankaya'ya bağlı Yıldız mahallelerinde de vatandaşlar, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğalgaz mağduru köy hayatı yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN