Türkiye'nin en iyi haber sitesi

At Narkozu huzur bırakmadı

SABAH Ankara'nın daha önce de gündeme getirdiği uyuşturucu madde "At Narkozu" nedeniyle huzurlarının kalmadığını belirten Keçiören sakinleri, isyan ederek yetkililerden yardım istedi

Ankara'nın en büyük ilçelerinden Keçiören, uyuşturucu madde "At Narkozu" nedeniyle huzursuz. İlçe sakinleri, 13 yaşındaki erkek ve kız çocuklarının dahi kullanmaya başladığı bu uyuşturucudan gençlerin kurtarılması için yetkililerden yardım istiyor. Hırsızlık olaylarının da ilçede artış gösterdiğini belirten 53 yaşındaki şehit babası Nurettin Köksal, "Bu maddeleri gençlere ilk olarak bedava verip alıştırıyorlar. Gençler para bulamayınca her tarafa saldırıyor. Son zamanlarda mahallede soyulmayan ev kalmadı. Milleti gasp etmeye bile başladılar. Devletin bir an önce duruma el atıp bu çocukları koruma altına alması gerekmektedir" dedi.

"BU BELADAN KURTARSINLAR"
2 torununun da At Narkozu kullandığını söyleyen 62 yaşındaki Hasan Köse ise "Benim 2 torunum var. İkisi de At Narkozu kullanıyor. Artık evimizde huzur kalmadı. Bu yaşta işi gücü bıraktım onların peşinde koşuyorum. Ceplerindeki telefonları uyuşturucu alabilmek için satmışlar. Artık bizi bu beladan kurtarsınlar" diye konuştu. Keçiören'de esnaflık yapan Ferhat Karakaş da "13 yaşındaki kız çocuklarına varana kadar herkes içiyor. Elimizden gelen her şeyi yapmamıza rağmen önüne geçemiyoruz. Bu gençler acilen devletin kliniklerinde aileler ile iş birliği yapılarak tekrar topluma kazandırılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

ACİL ÖNLEM ALINMALI
Uyuşturucu maddeyi kullanan gençler, başlangıçta içtikleri şeyin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmadıklarını, hevesle başladıklarını ve daha sonra bağımlı olduklarını anlattı. Bağımlı gençler, Ankara genelinde uyuşturucunun her türü için acil önlem alınması gerektiğini vurgulayarak, "Mahallemizde bulamayınca taksiye binip satılan diğer mahallelerden almak zorunda kalacağız" diye konuştu.

Uyuşturucu için annelerini bile dövüyorlar
"At Narkozu alabilmek için para bulamayan bazı arkadaşlar annelerini dövmeye başladı" diyen gençler, "Bir arkadaşımız uyuşturucu alabilmek için para bulamayınca evindeki buzdolabını sattı. Annesi bu duruma karşı çıkınca annesini dövdü. Hırsızlık ve gasp yapan arkadaşlar var. İnanın bu mahallede sabıkası olan arkadaşımız yoktu. Ancak bu illete bulaştıktan sonra pis işleri yapmaya başladılar" ifadelerini kullandı. Emniyete destek olabileceklerini de belirten bağımlı gençler, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz bu torbacıların evlerine gidip uyuşturucu alıyoruz. Evleri güvenlik kameraları ile korunuyor. Polis geldiğinde hemen önlem alıyorlar. Altlarında en lüks otomobillerle geziyorlar. Biz bu maddeyi kullanan gençler olarak emniyete yardım etmek istiyoruz. Biz bitmeden onlar bitmeli." At Narkozu kullanan gençlerin genellikle Şehit Kubilay Mahallesi'nin metruk binaları ve parklarını kullandıklarını anlatan mahalleli de "Bu gençler öyle bir duruma geldi ki Allah'ın evi olan camiyi bile kullanıyor. Bu çocuklar topluma kazandırılmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
At Narkozu huzur bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN