Miras yüzünden cinayet işlemiş

Mamak'ta Zahide-Hasan Ünal çiftini öldüren torun H.B.Ü'nün cinayetleri miras yüzünden işlediği öğrenildi

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Miras yüzünden cinayet işlemiş
Uyuşturucu bağımlısı torunları tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülen yaşlı çift cinayetinin ardından ilginç detaylar ortaya çıktı. Zahide-Hasan Ünal çiftinin Mamak ve Gölbaşı'nda ev, işyeri ve çok sayıda arsalarının bulunduğu, çocuklarıyla araları açık olduğu için bir süre önce mal varlıklarını hayır kurumlarına bağışladıkları öğrenildi. Bu durumu hazmedemeyen 17 yaşındaki torun H.B.Ü.'nün cinayeti miras yüzünden işlediği öne sürüldü.

5 TL BAHANEYMİŞ

Mamak Hüreli Mahallesi'nde 6 gün önce yalnız yaşayan 75 yaşındaki Zahide-Hasan Ünal çifti evlerinde bıçaklanmış olarak bulundu. Olay yerinde toplanan deliller ışığında cinayetin bir numaralı şüphelisi olarak aranan torun H.B.Ü. üzerindeki kanlı elbise ve olayda kullandığı bıçakla yakalanmıştı. Emniyette sorgulanan gözü dönmüş torun, çifte cinayeti dedesinin kendisine verdiği 5 TL harçlığı beğenmediği için işlediğini söylemişti.

HAZMEDEMEDİ
Adliye'ye sevk edilen H.B.Ü. tutuklanırken olayın perde arkasında farklı nedenlerin olduğu ortaya çıktı. Çocuklarıyla arası açık olduğu ileri sürülen yaşlı çiftin kısa süre önce bir vasiyetname kaleme aldığı öğrenildi. Yaşlı çiftin Mamak ve Gölbaşı'nda çok sayıda ev, işyeri ve arsalarının bulunduğu mal varlıklarını hayır kurumlarına bağışlamak istedikleri anlaşıldı. Çocuklarını mirastan mahrum bırakan çiftin bu kararının 17 yaşındaki torunun hazmedemediği ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miras yüzünden cinayet işlemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN