Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar mobilya ustalarına rakip oldu

Farklı mahallelerde hizmete açılan Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri sayesinde hayatları değişen Altındağlı kadınlar, erkek mobilya ustalarına taş çıkartıyor

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Kadınlar mobilya ustalarına rakip oldu
Altındağ Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri'nde raylı dolap mekanizmalarının yapımını üstlenen kadınlar, ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabilmenin gururunu yaşıyor. Alemdağ Kadın Eğitim Kültür Merkezi'ndeki atölyede 20 kadın görev alıyor. Daha önce mobilya ustalarından eğitime tabi tutulan kadınlar, raylı dolap mekanizmalarından aylık 20 bin adet yapıyor. Her sabah işe gider gibi atölyenin yolunu tutan kadınlar, gün içerisinde 3 saat çalışarak aile bütçesine destek sağlıyor.

BU GURUR ALTINDAĞLI KADINLARIN

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kadınların toplumda daha fazla söz sahibi olması gerektiğinin altını çizdi. Bu doğrultuda Altındağlı kadınlara her türlü desteği vereceklerini belirten Tiryaki, "Hem okuyan hem öğrenen hem de çalışan kadınları görmek bizi mutlu ediyor" dedi. Tiryaki, Altındağlı kadınların kısa süre içinde önemli işlere imza attığını ifade ederek bu başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

"FATURALARIMI ÖDÜYORUM"

Alemdağ Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinden Türkan Ceylan, atölyede çalışan en yaşlı isim… 61 yaşında olan Türkan Ceylan, 5 çocuk ve 10 torun sahibi. Türkan Teyze, buna rağmen bitmek bilmeyen enerjisiyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Altındağlı kadınların artık kendi ayakları üzerinde durabildiğinin en somut göstergesi Türkan Ceylan… Bu atölye sayesinde evine ekonomik anlamda büyük destek sağladığını dile getiren Türkan Teyze, 1 yıldır bu çalıştığına, elde ettiği gelirle faturalarını ödediğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar mobilya ustalarına rakip oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN