Kızılcahamam'da Oğlak Şenliği yapıldı

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Kızılcahamam'da Oğlak Şenliği yapıldı

Kızılcahamam ilçesinde geleneksel hale getirilmesi planan 1. Oğlak Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe AK Parti Milletvekili İşler ve Başkan Güney de katıldı

Kızılcahamam'daki şenliğe AK Parti Milletvekili Emrullah İşler, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç ve çok sayıda davetli katıldı. 1. Oğlak Şenliği'nde konuşma yapan Kılınç, tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin çok aktif olduğunu gösteren oğlak şenliği adının altında Ankara'nın simgesi olan "Tiftik" keçisinin yattığını vurguladı.

GELENEKSEL HALE GELECEK

1. Oğlak Şenliği'nin yüzüncü yılını kutlayan Kızılcahamamlılara hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Muhittin Güney ise,"Bundan sonra şenliği inşallah geleneksel hale getirip ilçemizde yaygın bir şekilde devam ettireceğiz. Maalesef Ankara keçimiz Kızılcahamam'da bitmek üzere" dedi. Güney şöyle devam etti: "Eskiden köylerimizde Tiftik keçi yetiştiriciliği yapılırdı ve altın değerinde pazarlanırdı. Fakat o günlerle karşılaştırdığımız zaman son derece düşük vaziyette hayvancılığımız devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı'nın hayvancılığa ciddi manada destekçi olduğunu görüyoruz. Bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Keçi yetiştiriciliğinin Kızılcahamam'da artmasını canı gönülden arzu ediyoruz." Başkan Güney "Hayvancılığa ilgiyi artırmak adına ilçemizde kaymakamlığımızla beraber '100. Yıl Etkinlikleri' adı altında oğlak şenliği düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılcahamam'da Oğlak Şenliği yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN