Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Y.Beyazıt Üniversitesi'nde kadavralı eğitim start aldı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Temel Bilimleri Laboratuvarı'nda 5-6 Eylül tarihlerinde "Gynocas-Pelvik Anatomi Kadavra Kursu" gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Y.Beyazıt Üniversitesi'nde kadavralı eğitim start aldı
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Filiz Yavuz Avşar, 5-6 Eylül tarihlerinde, Sağlık Temel Bilimleri ve Laboratuvarları binasında "Gynocas-Pelvik Anatomi Kadavra Kursu" düzenleyeceklerini söyledi. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı ile uzmanlık sonrası dönemdeki eğitim sürecinde anatomi konusunda eksiklikleri bulunduğunu söyleyen Avşar, "Daha fazla sayıda kadavra ile yapılacak bir kurs planladık. Beş ayrı masada taze kadavra üzerinde yapılacak olan kurs programı iki gün sürecek ve hem teorik hem de pratik olarak eğitim verilecek" şeklinde konuştu.

50 KATILIMCI KABUL EDİLECEK
Toplam 50 katılımcının kabul edileceği eğitimlerde, 1'inci masada temel pelvik- abdominal yapılar, 2'inci masada laparoskopik giriş teknikleri, 3'üncü masada pelvik taban cerrahisi, 4 ve 5'inci masalarda ise ileri düzey jinekolojik onkoloji cerrahi teknikleri anlatılacak.

'ROTASYON YAPILABİLECEK'
Katılımcıların diğer yapıları ve cerrahi teknikleri görebilmesi için gerektiğinde rotasyon yapılabileceğini de söyleyen Avşar, ilk gün katılımcıların masası sabit olacağından katılımcının başvuru sırasında hangi konuda öncelikle eğitim almak istediğini bildirmesi gerektiğini kaydetti. Avşar, kursun teorik ve pratik eğitime önemli katkı sağlayacağını da dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Y.Beyazıt Üniversitesi'nde kadavralı eğitim start aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN