Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LSV Dükkân'lar sizleri bekliyor

Çocukları lösemi hastası olan annelerin ürettiği ürünler LSV Dükkân'larda satışa sunuluyor. Satıştan elde edilen gelir minik hastaların tedavisinde kullanılıyor

Giriş Tarihi: 15.11.2015
LSV Dükkân'lar sizleri bekliyor
Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV)'in Gölbaşı'nda bulunan Lösemili Çocuklar Köyü'ndeki atölyelerde hummalı bir çalışma var. Sabah erken saatlerde bir araya gelen anneler, gelirleri lösemili çocukların tedavisinde kullanılacak olan ürünleri hep birlikte hazırlıyor. Annelerin ortak özelliği, çocuklarının bir zamanlar lösemi hastası olması. Atölyelerin 14 yıllık sürecini anlatan LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, "Önce ipliği iğneye geçirmeyi sonra düğme dikmeyi öğrendik. Rehabilitasyon amaçlı başlayan atölye çalışmalarımız annelerimizin maharetli ellerinde bir markaya dönüştü" dedi. Ünver "Çocuğunun tedavisi biten annelerle tedavisi süren annelerin aynı ortamda olması birbirlerine güç veriyor. 'Biz hastalığı yendik sizde başaracaksınız' diyorlar. Bu da olumlu yansıyor" diye konuştu.

LSV DÜKKAN'DA SATILIYOR
Ürünlerin LSV Dükkan adını verdikleri dükkanlarda, kardeş okullarda ve AVM'lerdeki stantlarda satıldığını belirten Ünver "www.lsvdukkan. com siteside online satışlarımız var. Yılbaşı döneminde satışlar biraz daha artıyor ama istiyoruz ki ilgi tüm yıl sürsün" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LSV Dükkân'lar sizleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN