‘Külliyeyi paspaslasın’

Milletvekili Eren Erdem’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten 700 saat kamu hizmetinde çalışma cezası almasına Başkan Gökçek, “Cumhurbaşkanlığı’nın önünü 700 saat paspaslasın” önerisi getirdi

Giriş Tarihi: 8.7.2016
‘Külliyeyi paspaslasın’
Milletvekili Eren Erdem'in İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle gözaltına alındığı, milletvekili olması nedeniyle serbest bırakıldığı ortaya çıktı. 2012 yılında Başbakan'a basın yoluyla hakaret suçundan 7 bin TL adli cezasına çarptırılan Eren Erdem, bu parayı yasal süre içerisinde ödemeyince cezası günlüğü 20 TL hesabıyla 350 gün olarak hapse çevrilirken hapis cezasından ötürü 700 saat süreyle kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kararlaştırıldı.

GÖKÇEK'TEN İLGİNÇ ÖNERİ
Eren Erdem'in aldığı ceza ile ilgili ise Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ilginç bir öneri geldi. Gökçek, "Eren Erdem'e Cumhurbaşkanı'na hakaret nedeniyle 700 saat kamu hizmetinde çalışma cezası verilmiş. Bence Eren Erdem ceza olarak Cumhurbaşkanlığı'nın önünü 700 saat paspaslasın. Hakimin dikkatine sunuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Külliyeyi paspaslasın’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN