Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanlı girişimin ‘kahraman babası’

Bir evladına, “Eşinle helalleş, ölmeye gidiyoruz” dedi, olana da “Emir verirlerse halka sıkacağına kafana sık” diyerek çıktı vatan savunmasına esnaf Guddusi Doğan...

Kanlı girişimin ‘kahraman babası’
Fetullahçı çete tarafından başta başkentin düşürülmesiyle Türkiye'nin istilası için girişilen 15 Temmuz kalkışmasının kahraman babası Guddusi Doğan. 'da sokağa inen tankların üzerine ilk atlayanlardan olan Doğan, ihanete karşı verilen milli mücadelenin merkezi başkentte yaşananları SABAH Ankara'ya anlattı. Yaklaşık 40 yıldır Kızılay'da terzilik yapan ve kanlı girişimin sembol isimlerinden olan Doğan, "Kalkışma olduğunu öğrenir öğrenmez bayrağımı alıp meydana koştum. Tankı Türk bayrağıyla sardım, kör ettim ki dursun diye" dedi. Doğan şöyle konuştu: "İlk aklıma gelen savaş oldu çünkü ortam bundan farklı değildi. Bugüne kadar bize uçakların en yakın olduğu anlar zafer bayramlarında göğsümüzü kabartan gösterilerdi. Hemen oğlumu aradım, vatan, ümmet elden gidiyor çabuk gel dedim. İlk tankın üzerine çıkan kişiyim, tankın üzerine atladım, camlarını kapattım ellerimle. Üzerine çıkınca sürekli manevra yapmaya, üzerinden atmaya çalıştı. Durduramayınca paletlerinin arasına bulduğumuz her şeyi sıkıştırmaya çalıştık." Kanlı de şahit olduğu acı olayları da anlatan Doğan, "O gece anaların gözleri önünde evlatları, kadınların kucağında eşleri katlettiler" diye konuştu.

"İLAHİ ADALET TECELLİ ETTİ"
Kalkışmanın olduğu gece oğullarına söylediği sözlerle duygulandıran esnaf Doğan, şöyle devam etti: "İstanbul Nurettin Sözen Kışlası'nda olan oğlumu aradım hemen. Oğlum, 'Baba burası çok karışık' dedi. Oğlum sana emir verirlerse sakın çıkma, kafana sık ama sakın çıkma dedim. Diğer oğluma da 'Eşinle helalleş, ölüme gidiyoruz' dedim. Şükür ihanet başarısız oldu. İlahi adalet tecelli etti FETÖ denen alçağın tüm foyaları milletin önünde ortaya çıktı. O günden beri her gün Kızılay'dayım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanlı girişimin ‘kahraman babası’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN