Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse yanmadan taşınacak

Yanıcı ve yakıcı madde işletmelerinin bir arada olduğu ve kentin göbeğinde kalan Sincan Sanayi Sitesi, Polatlar’da kurulacak yeni sanayi sitesine taşınacak

Kimse yanmadan taşınacak
Sincan'da şehrin göbeğinde kalan ve ilçe için tehlike oluşturan Sincan Sanayi Sitesi, yeni adresine taşınması için çalışmalar başladı. Yanıcı ve yakıcı madde ile çalışan işletmelerin bir arada olduğu Sincan Sanayi Sitesi, Bakanlar Kurulu'nda Cumhurbaşkanı 'ın desteği ile Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Alanı ilan edilen Polatlar Mahallesi'ndeki 2 milyon 300 bin metrekarelik yeni alanına taşınacak.

DURUM OLDUKÇA SIKINTILI
SABAH Ankara'ya konuşan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. , "Sincan Sanayi Sitesi'ni daha güvenli bir hale getirmek istiyoruz. Burada pek çok aile ekmek yiyor. Onların çalışma ortamını daha güvenli hale getirebilmek için yeni oluşturacağımız sanayi sitesinde imar çalışmalarımız devam ediyor. Mevzuat dâhilinde elimizden ne geliyorsa taşınması için yapacağız" dedi. Ahi Evran ve Tandoğan mahallelerini kesiştiği alanda bulunan ve yaklaşık bin işletmenin bulunduğu Sincan Sanayi Sitesi'ndeki esnafla sürekli temas halinde olduklarını belirten Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Esnafla görüşerek nasıl bir sanayi sitesi oluşması konusunda fikir alışverişi yapıyoruz. Mevcut sanayide durum oldukça sıkıntı var. Yanıcı ve yakıcı maddeler bir arada bulunuyor. Buda büyük bir risk teşkil ediyor. Projeyi ben yaptım oldu ya getirmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

TAPULAR ALINDI
Yeni sanayi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önemli destekler verdiğini vurgulayan Tuna, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleri ile hazineden sanayi sitemiz için 955 bin 715 metrekarelik arazinin tapularını aldık. En yakın zamanda taşınması için çalışmaları hızlandıracağız. Eski sanayinin olduğu yere de yeni bir plan tadilatı yapacağız ve oranın konut, iş gibi oradaki hak sahiplerinin mağdur olmayacağı şekilde değerlendireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse yanmadan taşınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN