Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 milyar TL’lik muhteşem açılış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Başkan Gökçek, Ankara’da hizmete sunulan 2 milyar TL’lik 88 projenin açılışını yaptı. Açılışa binlerce başkentli katıldı

2 milyar TL’lik muhteşem açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başta Keçiören'in araç trafiğini yüzde 40 oranında hafifletecek olan Yavuz Sultan Selim Köprülü Kavşağı olmak üzere Turan Güneş Bulvarı, Batıkent Çocuk Koruma Evi ve Bala Pazar Yeri gibi 88 ayrı hizmetin açılışını yaptı. Toplam değeri 2 milyar TL'yi bulan projelerin açılış törenine bakanlar ve milletvekillerin yanı sıra binlerce Ankaralı katıldı. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yıllarca ikamet ettiğim ve dolayısıyla her şeyini çok yakından bildiğimiz Keçiören, Ankaramızın en büyük ikinci ilçesidir. 900 bini geçen nüfusuyla, Keçiören pek çok ili geride bırakarak, ülke genelinde de hayli ön sıralarda yer alıyor. Keçiören'in güney istikametindeki tek giriş ve çıkış yolu olan Fatih Köprüsü, yıllardır ilçenin yükünü tek başına taşıyordu. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Fatih Köprüsü'nde yaşanan trafik çilesini yakından biliyorum. İnşallah Yavuz Sultan Selim Bulvarı, bu sıkıntıyı büyük oranda çözecek"dedi.

HER TÜRLÜ TALTİFİ HAK EDİYOR
Ankaralıların 15 Temmuz gecesi destan yazdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ankara, Anadolu'nun tam ortasında yer aldığı için çok uzun süre düşman işgaline uğramamış bir şehrimizdi. Ancak 15 Temmuz'da Ankara'ya düşman ayağı basmamasının sebebinin, coğrafi konumu değil, halkının yüreği, cesareti, dirayeti olduğu ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi gösterdiği sağlam duruş sebebiyle Ankara her türlü şükranı, takdiri, teşekkürü hak ediyor. Keçiören'inden Mamak'ına, Etimesgut'undan Kazan'ına, Altındağ'ından Kızılcahamam'ına, Yenimahalle'sinden Sincan'ına kadar tüm Ankara, gazilik unvanını da, kahramanlık unvanını da her türlü taltifi de ziyadesiyle hak ediyor"diye konuştu

2023 HEDEFİNE İLERLİYORUZ
Başkentte vatandaşların yüzde 98'inin doğalgaz kullandığını belirten Başbakan Binali Yıldırım ise, "Şehiriçi otobüslerinin yüzde 80'i de temiz yakıt doğalgaz kullanıyor. Tükettiği kadar elektriği Ankara neredeyse üretiyor. Dünyanın en büyük kentsel dönüşümünü Mamak'ta Ankara'da gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin en büyük restorasyonu olan Hacı Bayram projesini de Ankara'ya kazandırdık. Sincan, Çayyolu metrolarını daha önce hizmete aldık biliyorsunuz. Yenimahalle-Şentepe arasında teleferik hattı açıldı" dedi. Başbakan Yıldırım "Şimdi de Ankara'yı hızlı tren ağlarının merkezi yapıyoruz. Avrupa'nın en büyük altıncı, Türkiye'nin en büyük hızlı tren garını da yaparak Ankaralıların hizmetine sunduk. Sivas- İzmir hızlı tren yapımı sürüyor. Hizmetlerimizle eserlerimizle sadece Ankara'ya değil, 81 vilayetimize projeler kazandırıyoruz. Eserler kazandırıyoruz. 2023 hedeflerine kararlı bir şekilde ilerliyoruz. İnşallah yarın bugünden daha güzel olacak. İşimiz çok, yolumuz uzun ama arkamızda kaya gibi milletimizin duası ve desteği var"şeklinde konuştu.

ANKARA İÇİN HELAL OLSUN
Hizmete sunulan projelerin başkente değer katacağını belirten Başbakan Yıldırım,"Fatih Köprüsü'nün yükünü de böylece almış olacağız. Keçiören'in alternatif çıkışı yoktu. Bu bulvarla beraber artık alternatif çıkışı da olmuş olacak. Bu yolun yanı sıra köprü, üst geçit, Batıkent Çocuk Koruma Evi, Bala Pazar Yeri, parklar, arıtma tesisi, Köy konakları, Siteler esnafına AVM Mobilya merkezleri gibi 88 projenin toplu açılışını yapıyoruz. Tutarı ne kadar 2 milyar TL. Ankara için helal olsun, Ankara daha fazlasına layık"dedi.

7 YENİ BULVAR YAPACAĞIZ
2017 yılında da Ankara'ya yeni hizmetler vermeye devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise şöyle konuştu: "2017 yılında Ankara'ya 7 yeni bulvar açmayı planlıyoruz. Yine inşallah ANKAPARK'ın hizmete gireceği yıl, 2017 olacak. 3 tane müzenin yapımı başlıyor. 2017 ve 2018, bu müzelerin hizmete girdiği yıllar olacak. 11 kilometrelik Kanal Ankara projemize, 2017 yılının içinde başlıyoruz inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakanlığı döneminde vaat ettiği Güneykent projemizin yolları açılmaya başlandı. 2017 yılı içerisinde burada büyük yatırımlar başlıyor" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
2 milyar TL’lik muhteşem açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN