Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F-4E Fantom uçağı Keçiören’de ziyaretçilerini bekliyor

Hava Lojistik Komutanlığı envanterine kayıtlı F-4E uçağı montajı tamamlanarak Keçiören’deki Kartaltepe Kent Ormanı’nda ziyarete açıldı

Giriş Tarihi: 10.8.2017
F-4E Fantom uçağı Keçiören’de ziyaretçilerini bekliyor
Keçiören'deki Kartaltepe Kent Ormanı F-4E uçağına evsahipliği yapıyor. Uzunluğu 19.20 metre, iniş takımları açık halde yüksekliği 4.98 metre, kanatları açık durumda genişliği ise 11.71 metre olan 67-0274 seri numaralı jet uçağı, 2008'de uçma saatini tamamladığından dolayı uçuştan men edildi. 1987-1988 yılları arasında Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı, 1988-2004 yılları arasında Konya 3. , 2004-2007 yılları arasında da Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı olarak uçuş görevlerinde bulunan uçak, Kartaltepe'deki Çanakkale Anıtı'nın hemen yanında yer alıyor. Son servis yeri Eskişehir'deki 1. Ana Jet Üs Komutanlığı olan ve 2008'de servisten men edilen uçağın ihtişamı ve taşıdığı milli anlamlar ise ziyarete gelenlerin göğsünü kabartıyor.

GÖKLERDEKİ GÖZÜMÜZ
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak "Milli hassasiyetiyle daima önde olan Keçiörenimizde göklerdeki gücümüzü simgeleyen jet uçağını sergilemekten son derece memnunuz. Birçok başarılı operasyonda görev almış uçağımızı Keçiören'de teşhir etme talebimizi olumlu karşılayan Hava Kuvvetlerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Herkesi Çanakkale Anıtımızın yanında sergilenen uçağımızı görmeye bekliyoruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F-4E Fantom uçağı Keçiören’de ziyaretçilerini bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN