Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kritik caddelere yol boyu otopark

Rüzgârlı Caddesi’nin ardından çift sıra otoparkın yoğun olarak yapıldığı de yol boyu ücretli otopark sistemine geçiyor. Sistemin başkent ’daki diğer kritik caddelerde de uygulanması bekleniyor

Giriş Tarihi: 13.10.2017
Kritik caddelere yol boyu otopark
Başkent 'da 2015 yılında Rüzgârlı Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi'nin yol kenarı otoparkları kiraladığı üçüncü şahıslarla esnaf arasında çıkan olayda 21 yaşındaki Mehmet Karagöz otopark kavgası nedeniyle hayatını kaybetmişti. O tarihten itibaren iptal edilen yol boyu otopark uygulaması yaşanan trafik ve çift sıra park sorunlarına çözüm arayan Büyükşehir, belediye bünyesinde ANPARK sistemini kurdu. İlk olarak Rüzgarlı'da bu yıl içerisinde başlatılan yol boyu ücretli otopark sisteminin 'nde de uygulanması için karar alındı.

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülen Başkanlık Yazısı ile Necatibey Caddesi'nin, Atatürk Bulvarı ile Bulvarı arasında bulunan 108 araçlık yol boyu otopark alanının, araç başı günlük KDV dahil 2,30 TL üzerinden işletme hakkının, 25 yıl süreyle, Büyükşehir Belediyesi şirketi olan BELTAŞ'a devredilmesine karar verildi. Meclis'teki AK Parti, CHP ve MHP gruplarının oyları ile kabul edilen kararın uygulanacağı Necatibey Caddesi çift sıra hatta 3 sıra otopark yapılması nedeniyle trafik sorunun yoğun olarak yaşandığı bölgelerden biri olarak biliniyor.

SIRADA DİĞER CADDELER
Öte yandan yol boyu ücretli otopark sisteminin Rüzgalı ve Necatibey'in ardından özellikle park sorunlarının yaşandığı Bahçeli 7. Cadde gibi noktalarda da uygulanabileceği ifade edildi.

BAŞKAN GÖKÇEK SİNYALİ VERMİŞTİ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Aralık 2016'da SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamada, "Rüzgarlı Sokak'ta hayata geçirilecek otopark sistemi ilerleyen günlerde başkentin diğer kritik cadde ve sokaklarında da yaygınlaştırılacak" diyerek yol boyu ücretli otoparkın yaygınlaşacağı sinyalini vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kritik caddelere yol boyu otopark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN