Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bisiklet Veledromu için ilk adım atıldı

Türkiye’nin ilk bisiklet veledromunun yapılması için harekete geçildi. Gençlik ve , İsviçre’de Başkanı Lappartient ile görüştü

Giriş Tarihi: 7.11.2019
Bisiklet Veledromu için ilk adım atıldı
GENÇLIK ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Konya'da hayata geçirilecek Türkiye'nin ilk veledrom (İçinde motosiklet ve bisiklet yarışlarının yapıldığı pist) projesi için örneklerini yerinde incelemek için İsviçre'de temaslarda bulundu. Türkiye'nin ilk kapalı veledromu için İsviçre'de bulunan Kasapoğlu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı David Lappartient ve UCI Genel Müdürü Amina Lanaya ile bir araya geldi. Bisiklet sporunun küresel ve eşitlikçi bir şekilde gelişimini sağlamak amacıyla UCI tarafından inşa ettirilen Dünya Bisiklet Merkezi'ni de ziyaret etti. Bisiklet sporunda üst düzey bir antrenman ve eğitim alanı konumundaki bu merkezin bir benzeri Konya'da yapılacak. Söz konusu merkezin içerisinde 250 metre kapalı veledrom olacak.

BİSİKLET SPORU TEŞVİK EDİLECEK
Kasapoğlu, "Spor Türkiye" vizyonu dahilinde bisikletin ülke genelinde gerek profesyonel anlamda, gerek rekreasyon aktivitesi olarak, gerekse de ulaşım amacıyla 7'den 70'e kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını vurguladı. Bisikletin 21. yüzyıl sporu olmasına yardım etmek ve profesyonel bisiklet sporunun daha popüler hale getirilmesi amacıyla Türkiye'de hem gerekli düzenlemeleri yapmayı hem de tesisleşme anlamında gelişme kaydetmeyi planladıklarını anlatan Kasapoğlu, Dünya Bisiklet Merkezi'ni bir model olarak gördüklerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisiklet Veledromu için ilk adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN