Hamamönü Söyleşileri’ne Bahar Geldi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Hamamönü Söyleşileri, Nisan ayında da dopdolu bir programla sanatseverlere kapılarını açıyor. Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü’ndeki tarihi Kabakçı Konağı’nda düzenlenen sohbetler, sanat, edebiyat ve sohbetseverlere unutulmaz akşamlar sunuyor. En seçkin sanatçıların, edebiyatçıların ve akademisyenlerin yer aldığı Hamamönü Söyleşileri, her ay olduğu gibi 19.00-21.00 saatleri arasında lıları ağırlayacak.
KULAKLARIN PASINI SİLEN NAĞMELER
Ankaralı vatandaşlar, müziğin tadını Hamamönü Söyleşileri’nde çıkaracak. Hamamönü Söyleşileri’nde Türk Halk Müziği’nden tasavvuf ezgilerine, sanat müziğinden Mevlevi derlemelerine kadar farklı müzik türleriyle karşılamak mümkün. “Bu Toprağın Türküleri” ile başlayacak olan Hamamönü Söyleşileri’ni İlkim Eylül İlk’in solo dinletisi takip edecek. Cengiz Taşkent, “Muazzez Abacı akşamı” ile kulakların pasını silerken, “Gönül Titreten Nağmeler” Hamamönü’nden yükselecek. Hamamönü Söyleşileri’nde memleket havaları, bu ay Sivas ve Erzincan yörelerine ait eserleri sanatseverlerle buluşturacak.
ANKARALILAR ŞİİRE DOYACAK
Çok sayıda farklı kültür de Hamamönü’nde bir araya gelecek. Azerbaycan Kültürü ile Kırım Tatar Kültür ve Sanat Akşamı programlarına Hamamönü ev sahipliği yapacak. Hamamönü Nisan Ayı Söyleşileri’nde Ankaralı vatandaşlar adeta şiire doyacak. Şairler Şöleni’nden sonra, Kabakçı Konağı Şiir Dinletileri’nin büyüsü Hamamönü’nü saracak. Azerbaycan şiirleri de yine Hamamönü’nde dile gelecek. Hamamönü Söyleşileri’nde Mevlana’nın ve Tasavvuf Edebiyatı’nın yeri bir başka… Mevlana’nın en önemli eserlerinden biri olan “Mesnevi’den Esintiler” ile huzura doğru bir yolculuk başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamamönü Söyleşileri’ne Bahar Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN