Topçu, "MİT Gibi Çok Önemli Kurum Tesadüflere Meçhullere Bırakılamaz"

Giriş Tarihi: 11.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Topçu, MİT Gibi Çok Önemli Kurum Tesadüflere Meçhullere Bırakılamaz
AK Parti milletvekili aday adayı Abdullah Topçu, ’’MİT gibi çok önemli kurum tesadüflere, meçhullere bırakılamaz; bırakılmamalıdır’’ dedi.
Topçu, Hakan Fidan’ın MİT Müsteşarlığı’na dönmesine ilişkin, yaptığı değerlendirmede ’’Eğer malum çevreler Hakan Fidan’ın tekrar MİT’in başına geçmesine karşı çıkıyor ve feryat ediyorsalar, demek ki alınan karar doğru bir karardır’’ dedi.
Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Ardahan milletvekili aday adayı Abdullah Topçu, Hakan Fidan’ın çok deneyimli, donanımlı ve aynı zamanda cesur bir bürokrat olduğunu hatırlatarak, "Bizim bu konuda yorum yapmamız doğru da olmaz etik de olmaz. Biz haddimizi biliriz. Fakat bizim de geçmişten gelen ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi Yalçın Topçu gibi dava adamlarıyla yol arkadaşlığımızdan edindiğimiz tecrübelerimiz var. Ülkemiz ateş çemberiyle sarılmışken, içeride birtakım gerekçelerle millet iradesine, milletin seçtiği yerli ve milli hükumete bu kadar saldırı varken, orta doğuda ve komşu coğrafyalarda herkes bir hesap içerisindeyken, MİT gibi çok önemli kurum tesadüflere meçhullere bırakılamaz; bırakılmamalıdır’’ dedi.
Topçu, 7 şubat 2012 tarihinde Özel Yetkili Savcı Sadettin Sarıkaya’nın Mit Müsteşarı Hakan Fidan’ı ve diğer MİT mensuplarını KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağırdığını hatırlatarak, bu olayın o dönemde Başbakan olan şimdiki Cumhurbaşkanımızın ameliyat anına denk getirilmesinin tesadüf olmadığını söyleyerek, ’’Eğer Cumhurbaşkanımız o anda ameliyat masasında olmuş olsaydı. Bugün çok farklı felaketlerle karşı karşıya kalmış olabilirdik. O gün Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan’a kesinlikle ifade vermeye gitmemesi konusunda telkinde bulunmuş, sonra da malum yasa çıkartılarak MİT görevlilerinin ifadeye çağrılması doğrudan Başbakanın iznine tabi kılınmıştır’’ diye konuştu.
7 Şubat 2012 tarihinin siyasi tarihimiz açısından çok önemli bir gün olduğunu belirten Topçu, ’’Paralel yapı bu tarihte sinsice bir plan yapmış o planı uygulamaya koymuş fakat Recep Tayyip Erdoğan’ın çelik iradesine çarpıp imha olmuştur. Eğer Cumhurbaşkanımız, Hakan Fidan aradığında ameliyat masasında olmuş olsaydı ne olurdu? Bunu herkesin iyi düşünmesi gerekir. Taş yerinde ağırdır. Malum çevreler Hakan Fidan’ın tekrar MİT’in başına geçmesine karşı çıkıyor ve feryat ediyorsalar, demek ki alınan karar doğru karardır. Gün safları sıklaştırma günüdür. Uhud savaşında okçuların verilen emri dinlemeyip mevzilerini terk etmelerinin ne kadar ağır sonuçlar doğurduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız’’ şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topçu, "MİT Gibi Çok Önemli Kurum Tesadüflere Meçhullere Bırakılamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN