BND Başkanı Kahl: Devlet sırrını ifşa edeni yakarım

Alman Gizli Servisi Başkanı Kahl, gazeteci, avukat, emniyet mensubu dahi olsa kimsenin devlet sırrını ifşa edemeyeceğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 8.12.2017 09:40 Güncelleme Tarihi: 8.12.2017 09:41
BND Başkanı Kahl: Devlet sırrını ifşa edeni yakarım
Alman gizli servisi BND'nin Başkanı Bruno Kahl, Frankfurter Allgemeine Zeitung'a yazdığı makalede, devlete ihanetin hafife alınamayacağını savundu. Kahl, "İhanet, hafife alınacak bir suç değildir. Devletin gizli bilgi ve belgelerini açıklayanlar, bir hukuk devletinde 'bunu kamu yararını gözettiği için yaptığını' iddia edemez" dedi.

KİMSE YAYINLAYAMAZ
Elinde gizli belge olanın "sorumlu davrandığını" belirten Kahl, söyle devam etti: Devletin kurallarına uymayanlar, hukuk devletinde kamu yararı öne süremez. Bunlar bilgi sızdıranlar için geçerli olduğu gibi, gazeteci, avukat, emniyet mensubu ve milletvekili için bile geçerlidir. Birçok gazeteci hangi bilginin ne zaman yayınlanacağını bilir.

DÜNDAR'I TARİF ETTİ
Bruno Kahl'ın Almanya'da "bunlar yasak" diye uyardığı tüm ihanetleri Can Dündar yapmasına karşın, Dündar Almanya'da ödüle boğuldu. Cebine 100 bin euro üzerinde para giren Dündar, halen Avrupa'da gününü gün ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BND Başkanı Kahl: Devlet sırrını ifşa edeni yakarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN