NSU mağduru sokakta kaldı

Babası NSU terör örgütü tarafından katledilen Dilek Özcan, ikinci darbeyi yaşadı. Evinde yangın çıkan Özcan ailesi perişan oldu

Giriş Tarihi: 14.12.2017 09:24
NSU mağduru sokakta kaldı
NSU terör örgütü kurbanlarından İsmail Yaşar'ın kızı Dilek Özcan (37) ve ailesi evlerinde çıkan yangının ardından sokakta kaldı. Özcan ailesinin oturdukları Herne kentindeki binanın üçüncü katında pazartesi günü yangın çıktı. İtfaiye yangını söndürmek için ailenin dairesine de su sıktı. Daire oturulmaz hale geldi, Dilek Özcan, kardeşine sığındı.

ÜÇ GÜNDÜR İLGİLENEN YOK

Dilek Özcan, "Uzun bir süre soğuk havada sokakta kaldık. Daha sonra bizi yandaki birahaneye aldılar. Yangının üzerinden üç gün geçti ancak ne halimizi soran var ne de gelen. Bizi evsizlerin kaldığı yurda yerleştirebilecekleri ifade ediliyor. Şu anda kardeşimin evinde beş kişi yaşıyoruz. Her şeyimizi kaybettik. Ortada kaldık" dedi.

İKİNCİ FELAKETİ YAŞADIK

NSU süreci boyunca çok zorluklar yaşadıklarını belirten Dilek Özcan, "Edindiğimiz tüm kötü tecrübeler nedeniyle ister istemez aklımıza kundaklama olabileceği ihtimali de geldi. Kendimi çok kötü hissediyorum. Tam NSU sürecini kapatacağımız zaman böyle bir felaketle karşılaştık" sözleriyle dert yandı.ALMAN KOMŞUYA YARDIMA KOŞTU

Yangında yaşamını yitiren 57 yaşındaki Alman'a ilk yardıma koşanın kendisi olduğunu ifade eden Tayfur Özcan (39), "Yangın alarmı çalınca hemen üst kata çıktım. Alman komşumuzun kapısından duman sızdığını gördüm. Kapıyı açamayınca kırdım. Sesini duydum ama yoğun duman ve alevden dolayı onu kurtaramadım" şeklinde yaşadıklarını anlattı.

Cengiz PARLAYAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NSU mağduru sokakta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN