Bu nasıl intihar?

NSU tetikçileri Uwe Mundlos ve Uwe Böhnhardt’ın yangın çıkardıktan sonra silahla intihar ettiği duyuruldu. Ama ne akciğerlerinde duman var, ne de silahta parmak izi...

Giriş Tarihi: 19.12.2017 09:43 Güncelleme Tarihi: 19.12.2017 09:44
Bu nasıl intihar?
Almanya'da 8'i Türk 10 kisiyi öldüren NSU terör örgütünün, 4 Kasım 2011 tarihinde ölü ele geçirilen tetikçileri konusundaki sır perdesi aralanamadı. Almanya'da yapılan adli soruşturmalarla göre Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt'ı öldürdükten sonra intihar etti. Mundlos'un, Böhnhardt'ı öldürdükten sonra ve intihar etmeden önce karavanı da yaktığı iddia ediliyor.

KARAVANI KİM YAKTI?
Savcılık bu tezini "Böhnhardt'ın akciğerlerinde duman bulunamadı" diye açıkladı. Çünkü adli tıp, "Böhnhardt, karavan yakılmadan öldüğü için, duman soluması mümkün değildi" diyor. Ancak Mundlos'un da akciğerleri temiz çıktı. Bu da, "Karavanı başkası mı yaktı?" şüphesi uyandırıyor.
Mundlos yakmış olsa, onun da duman soluması gerekiyordu.

KNC KOVANIN SIRRI
En büyük sırlardan biri de iki tetikçinin cesetlerinin yanında bulunan iki boş kovan. İddiaya göre Mundlos, suç ortağı Böhnhardt'ı vurduktan sonra intihar etmek üzere yeni bir mermiyi silahın ağzına verirken ilk kovan yere düştü. Ardından da intihar etti. Ancak Mundlos'un ölümüne sebep olan merminin, yeni bir mermi ağza verilmediği sürece, silahtan düşmemesi gerekiyor. Bu durumda, tetiği bir başkası mı çekti?

PARMAK İZİ NEDEN YOK?
Silahta, tetiği çektiği iddia edilen Mundlos'un ne de Böhnhardt'ın parmak izleri bulunuyor. Olay yeri fotoğraflarında Mundlos ve Böhnhardt'ın ellerinde eldiven olmadığı görülüyor. İntihar ettiği söylenen Mundlos, intihar ettikten sonra silahtaki parmak izlerini silmeyi nasıl başardı? Bütün bunlar üçüncü bir kişiye işaret ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl intihar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN