Faşist partinin çirkin yüzü

’da İslam ve göçmen düşmanı AfD partisi, seçimlerinde oy toplamak için Müslümanları ve camileri hedef alan afişler astı

Giriş Tarihi: 10.4.2019
Faşist partinin çirkin yüzü
Avrupa Parlamentosu üyelerini seçmek için geri sayım başlarken, faşist Almanya için Alternatif Partisi (AfD) yine sahneye çıktı. Göçmen ve İslam karşıtı parti, sokaklara, "Büyük DİTİB camisine 'hayır'. Bu nedenle AfD'yi seçin" yazılı provokatif afişler asmaya başladı. İslam'ın Almanya'da yerinin olmadığı yönünde propaganda yapan AfD, cami projelerine destek verilmemesi çağrısı yapıyor.

TÜRKLER OY KULLANMALI
DAHA önce DİTİB camilerinde görevli imamlara vize verilmemesini talep eden, okullarda İslam derslerine karşı çıkan AfD, seçim öncesi oy toplamak için "İslam'ın Almanya'ya ait olmadığını" da dillendirmeye başladı. Afişe tepki gösteren Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, "Oy hakkı bulunan Türk kökenliler mutlaka ırkçılara müsaade etmemek adına oy kullanmalı" dedi.

FAŞİST VEKİL MESUT'A SALDIRDI
KARLSRUHE'NIN Kaeppele Caddesi üzerinde bulunan minaresi ve kubbesi olmayan DİTİB Karlsruhe Merkez Camisi'nin yerine yeni cami yapımı planlanıyor. Partinin Federal Milletvekili Martin Hohmann, Alman milli futbol takımındaki Türk kökenli futbolcuları da hedef alan paylaşımda bulundu. Hohmann, Facebook hesabından, "Ölü kurbağa, gri forma ve Osmanlı politikacılarıyla bir kare. Türkler milli takımda olmak zorunda mı?" ifadeleriyle Mesut Özil'i hedef gösterdi.

Fatih YILMAZ/KARLSRUHE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faşist partinin çirkin yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN