Didim Rotary Kulubünden Hastaneye Bir Bağış Daha

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Didim Rotary Kulubünden Hastaneye Bir Bağış Daha
Didim Rotary Kulubü ile Didim Rotaract Kulubünün ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında yapılan kermes ve diğer etkinliklerden elde edilen gelirle alınan Yeni doğan bebekler için İşitme cihazı düzenlenen törenle Didim Devlet Hastanesine teslim edildi.
Didim Rotary Kulubü ile Didim Rotaract Kulubünce yaklaşık 4 ay önce çalışmalarına başlanan yemek, balık turu ve düzenlenen kermeslerden elde edilen gelirle alınan Yeni doğan bebekler için İşitme cihazı düzenlenen törenle Didim Devlet Hastanesine teslim edildi. Törene Didim Kaymakamı İskender Yönden’in eşi Dr. Ayşenur Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatma Aydoğan, Didim Rotary Kulubü Başkanı Serap Ceyhan, Didim Rotaract Kulubü Başkanı Eylem , Didim Rotary Kulubü ve Rotaract Kulubü üyeleri katıldı.
Törende konuşan Didim Rotary Kulubü Başkanı Serap Ceyhan 4 aylık çalışmanın ardından cihazın alındığını belirterek “Bu çalışmayı tüm arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Herkese teşekkür ediyorum.” Dedi ve konuşmasının ardından İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü adına Ceyhan’a çiçek verildi.
Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise gerçekleştirilen çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederek “Rotary kulübü programlı olarak çalışmalar yapan ve göreve gelen başkanlarında bu program dâhilinde çalışan kişiler; önemli tespitler yapıp sorunu çözümü için çalışıyorlar. Bu cihaz küçük görünebilir ama çok büyük görevler üstleniyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Didim Kaymakamı İskender Yönden’in eşi Dr. Ayşenur Yönden ise Aile Hekimi olmasından dolayı 20-30 günlük bebeklerde bu cihazın kullanımının önemli olduğunu belirterek “Bu cihaz bebekte işitme kaybı varsa tespiti açısından çok önemli bir görevi var. Rutin olarak her bebekte yapılan bir hizmet; emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatma Aydoğan ise yeni alınan cihazın bebeklerin işitme problemi olup olmadığının kontrolünde kullanılacağını, bu konuda sağlık personelinin eğitim aldığını da belirterek Didim Rotary Kulubü ve Rotaract Kulubü üyelerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından cihaz hastane yönetimine teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim Rotary Kulubünden Hastaneye Bir Bağış Daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN