Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti

Giriş Tarihi: 5.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Bartın Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti
Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri vatandaşı özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle telefon dolandırıcılarına karşı bilgilendirdi.
Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşı bilgilendirici faaliyetleri devam ediyor. Suç ve suçluyla mücadele amacıyla özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı bilgilendiriliyor.
Konuyla ilgili Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Size gelen telefonların Emniyet Birimlerinden gelip gelmediğini kontrol etmek için kesinlikle 155 Polis imdat nolu telefon hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi alınız. Polisin veya herhangi bir kamu görevlisinin vatandaştan para veya kontör istemeyeceğini, bunları istemenin veya vermenin suç olduğunu da unutmayınız. Eğer kontör-para dolandırıcılığı olayına maruz kalmış iseniz; sizi arayan veya kontör transferi yaptığınız telefon numaralarını not edip, dekontları muhafaza ederek derhal en yakın Polis Merkezine veya en yakın Cumhuriyet savcılığına giderek suç duyurusunda bulununuz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın Polisi Telefon Dolandırıcılığına Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN