Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Ülkeden Geldiler, Damat Halayı Öğrendiler

Giriş Tarihi: 26.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 22:45
7 Ülkeden Geldiler, Damat Halayı Öğrendiler
Üniversitesine ‘Erasmus Plus Programı’ kapsamında 7 farklı ülkeden gelen gençler, ‘Damat Halayı’ öğrenerek, oynadı.
Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Erasmus Plus Programı’ kapsamında yürütülen ‘Avrupa’nın Sağlıklı Yaşayan Gençleri, Gençlik Değişim Projesi’ ile 7 ülkeden gelen 35 öğrenci Bartın Üniversitesi’ni ziyaret etti. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından karşılanan gençler, üniversite hakkında bilgiler aldı. Rektör Kaplan, öğrencilere yaptığı konuşmada başta sigara olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak durmaları öğüdünde bulundu.
Bartın Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Kurumsal Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Murat Onat ise üniversite olarak 10 farklı ülkeden 20 üniversiteyle öğrenci değişimi anlaşması yaptıklarını kaydederek, önümüzdeki dönem 5 öğrenci İtalya’dan ve 5 öğrenci de İspanya’dan kabul edeceklerini söyledi.
Ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna geçen gençler, Bartın Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinden öğrenci ve öğretim elemanlarından geleneksel oyunları öğrendiler. Öğrendikleri ‘Damat Halayı’ oyununu çok seven gençler, dakikalarca bu oyunu oynayarak keyfini çıkardılar. Daha sonra gençler, göz bantları takarak içinde zil olan top ile goalball oynadılar.
Aralarında Türkiye’nin de olduğu İspanya, İtalya, Portekiz, Letonya, Almanya ve İngiltere’den gelen yabancı misafirler, ziyaretin sonunda giydikleri Bartın Üniversitesi tişörtleriyle fotoğraf çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Ülkeden Geldiler, Damat Halayı Öğrendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN