Hem pratik hem eğlenceli...

Giriş Tarihi: 20.6.2018 14:44 Güncelleme Tarihi: 20.6.2018 14:57
Hem pratik hem eğlenceli...

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanıldığı ve tüketilen besin gruplarının her zamankinden daha önemli olduğu çocukluk döneminde özellikle taze sebze ve meyve tüketimine dikkat edilmesi, hazır besin tüketiminden kaçınılması gerekir. Ancak ne yazık ki çocuklar sağlıklı yiyecekler tüketme konusunda her zaman anne babalar kadar hevesli değildir. Bu noktada onları hazır besinlerden uzak tutmak için hem pratik hem eğlenceli atıştırmalıklar hazırlayabilir, yaz mevsiminin en güzel sebze ve meyveleri ile sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlayabilirsiniz.

MUZLU SMOOTHİE

Yazın en sevilen meyvelerinden biri olan muz, çok miktarda potasyuma sahip olan ve bu sayede kas ve sinir sisteminin gelişimini fazlasıyla etkileyen bir besindir. Muz çocukların büyük bir çoğunluğu tarafından keyifle tüketilen bir meyve olsa da özellikle yaz dönemlerinde cips, dondurma ve benzer atıştırmalıklar daha çok tercih edilir. Bu noktada çocuğunuzun hem sağlıklı bir şekilde muz tüketmesini hem de günlük kalsiyum ihtiyacını karşılayacak miktarda süt içmesini sağlamak için ona

Muzlu Smoothie hazırlayabilir, basit bir meyveyi ve bir bardak sütü çok daha eğlenceli ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Yalnızca 1 adet kabuğu soyulmuş muz ile bir bardak (yaklaşık 200 ml) sütü blenderdan geçirerek hazırlayabileceğiniz Muzlu Smoothie tarifi çocukların favori yaz atıştırmalıklarından biridir. Bu tarifi aynı zamanda diğer yaz meyveleri ile de hazırlayabilir, gelişim çağındaki için hem kalsiyum hem de pek çok vitamin içeren sağlıklı atıştırmalıklar yaratabilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hem pratik hem eğlenceli...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN