Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adilcevaz’da Kutlu Doğum Coşkusu

Giriş Tarihi: 5.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Adilcevaz’da Kutlu Doğum Coşkusu
’in Adilcevaz ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi.
Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Bitlis Eğitim Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) tarafından Adilcevaz Çarşı Meydanı’nda düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katıldı. Lokman Dalga’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Kürtçe ve Türkçe mevlidi şerifler ve ilahilerin okunmasıyla devam etti. Programda selamlama konuşması yapan Best-Der Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kıyağan, gençlerin şu anda yerlerinin kahve köşeleri olmaması gerektiğine değinerek, "Gençler, sizlerin yeriniz şu an kahve köşeleri, okey masaları değildir. Sizlerin yeri Resulullah’ın yoludur. Resulullah’ın ashabına bakın. Onun etrafındaki sahabelerin çoğu gençtir. Usame Bin Zeyd 17 yaşında ordu komutanlığı yapmıştır. Şimdiki gençlerimize bakalım neredeler? Sevgili gençler, Resulullah’ın yaşamış olduğu gençliği kendinize örnek alın ve öyle yaşayın. Çünkü İslam’ı yüceltecek olan sizlersiniz. Sadece kendinizden emin olun, el emin olun. Kendinize bu sıfatı yakıştırın. İnşallah cennette Resulullah ile beraber olacaksınız. Esnaflar, tüccarlar, açın Resulullah’ın ticaretini okuyun. Vallahi onun ticareti size örnektir, size rehberdir. O yüzden tüccarlar, esnaf kardeşlerimiz Resulullah’ı örnek alsınlar. Resulullah’ın yolun en doğru yoldur" şeklinde konuştu.
Daha sonra televizyon programcısı ve araştırmacı yazar Özkan Yaman, Peygamber Efendimizin hayatı ile ilgili duygu dolu bir konuşma yaptı.
Best-Der Gençlik Tiyatro Ekibi’nin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisinin ardından, etkinlik yapılan duaların ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adilcevaz’da Kutlu Doğum Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN