Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Gemiler geliyor yapıları kaldırın’

ve Şehircilik Bakanlığı, Gölbaşı Belediyesi’ne gönderdiği tebligatla başlayacak olan temizlik çalışması öncesi Mogan’da su yüzeyi üzerindeki tüm yapıların kaldırılmasını istedi

Giriş Tarihi: 25.8.2016
‘Gemiler geliyor yapıları kaldırın’

'nın denizi olarak nitelendirilen Gölbaşı'ndaki Mogan Gölü ile ilgili 14 Temmuz'da imzalanan protokol çerçevesinde gölün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na ait 2 gemi tarafından temizlenmesine karar verildi. ve Şehircilik Bakanlığı, Mogan'ı temizleyecek gemilerin göle indirilmeden önce göl üzerinde bulunan tüm yapıların kaldırılması yönünde Gölbaşı Belediyesi'ne tebligat gönderdi. Tebligatın ardından harekete geçen Gölbaşı Belediyesi ise, Mogan Gölü üzerinde bulunan restoran ve iskele gibi yapıların işletmeler tarafından kaldırılmasını istedi.

EN KISA SÜREDE KALKACAK
Bakanlığın tebligatıyla harekete geçtiklerini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Mogan Gölü'nün temizlenmesi bizim en büyük hayalimiz. Çok şükür bu konuyla ilgili oldukça somut adımlar atıldı. En kısa zamanda da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na ait gemiler gölde temizlik çalışmalarına başlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız çalışma yapacak gemilerin daha rahat temizlik yapabilmesi için göl üzerinde bulunan bazı yapıların kaldırılması yönünde tebligatta bulundu. Biz de esnafımızla birlikte el ele vererek bu yapıları 1 ay içerisinde kaldırmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. Mogan Gölü'nün temizlenmesi için imzalanan protokolde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 aylık sürede gemi ve gerekli ekipmanları önce demonte edeceklerini, ardından Mogan gölünde monte ederek faaliyete başlayacaklarını ifade etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gemiler geliyor yapıları kaldırın’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN