Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüdavendigar Kent Parkı’ndan Pis Kokular Yükseliyor

Giriş Tarihi: 18.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Hüdavendigar Kent Parkı’ndan Pis Kokular Yükseliyor
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mehmet Gebeş, 2 ay önce 40 milyon liraya mal olan ve büyük törenle açılan Hüdavendigar Kent Parkı’nın içler acısı halini gözler önüne serdi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenlerle hizmete açılan Hüdavendigar Parkı’ndan pis kokuların yükseldiğini ifade eden BBP Bursa İl Başkanı Mehmet Gebeş, parkın içler açısı halinin Bursa için bir utanç vesikası olduğunu söyledi. Gebeş, "Buradaki manzara 1 günlük bir mesele değil. Bu tesis 2 aylık bir tesis ve vatandaşlarımızı bu konuda büyük şikayetçi. Burada tuvalet olmadığı için vatandaşlarımıza ihtiyaçlar için Mihraplı Camisini gösteriliyor. İşin aslı ise belediyenin buradaki manzaradan haberi var" diye konuştu.
BBP İl Başkanı Gebeş, "40 milyon liralık Kent parkı ama tuvaletler pislik içinde. Burada insanların sağlığıyla oynanıyor. Ama her sokak başında Büyükşehir iş basında diye reklam yapılıyor. Böyle belediyecilik olmaz. Bu manzara 3. Dünya ülkelerinde bile yok. Ben il başkanı olarak Altepe’yi artık iş başına davet ediyorum. Belediyecilik reklamla yapılmaz. Sahada yapılır. Vatandaş çocuklarının tuvalet ihtiyacını çimenlerde köşe başlarında gideriyor. Bunu hiçbir belediye yetkilisi görmüyor" dedi.
Park için yapılan çalışmanın ve işçiliğin berbat olduğunu ifade eden Gebeş, "Malzeme sınıfı bile yok. Kapılar açılmıyor. 2 ayda çöken tesis 2 yılda tahmin ediyorum ki yerinde yeller esecektir. Bu paralara kimlere ödendi. Bunun sorumluları hesap vermelidir. Harcanan paralar Bursa’nın parasıdır. Milletin parasıdır. Kapılar kağıttan sıkıştırıl. Elimize aldığımızda kapılar kağıt gibi yırtılıyor. Bu kadar olmaz dedirten ender bir manzara ile karşı karşıya ilk defa karşılaşıyorum. Bunu bursa halkına reva görenlerin utanması gerekiyor" diye konuştu.
BBP olarak beklentilerinin başkanın artık işinin başına dönmesi olduğunu ifade eden Gebeş, "Bundan sonra Altpe’nin takipçisi olacağız. Belediye bütçenin nerelere çarçur edildiğini en iyi bilen parti Büyük Birlik Partisidir. Belediye kaynakları çarcur edilmekte. Ancak iktidar ile muhalefet sesini çıkmıyor. Mimarlar odasını konuyu yerinde incelemesini istiyoruz" diye kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüdavendigar Kent Parkı’ndan Pis Kokular Yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN