2013 Bir yılan gibi deri değiştirip, yenilenme yılı

Giriş Tarihi: 5.1.2013

Çin astrolojisi bu yıl yılan burcunun etkisini taşıyacak. Elementi ise su. 2013 tıpkı bir yılan gibi deri değiştirme, tazelenme, geçmişle vedalaşma, hayata bakış açımızı yenileme fırsatları sunuyor

Batı dünyası, yeni yıla 1 Ocak'ta adım atsa da Çinliler 10 Şubat'ta girmeye hazırlanıyor. Bu yıl Çin astrolojisinin sembolü 'su yılanı' olduğu için de ülkenin her yerinde yılan sembolüyle ilgili objeler, afişler sergilenmeye başladı bile.

ÇATIŞMA YOK, BARIŞ UZAKTA
Çin astrolojisi ve feng shui uzmanları Işıl Alfar ile Ferda Ünsal, su yılanının özelliklerini, dünyaya ve tabii ki bizlere neler getireceğini anlattı: "Çinliler, 10 Şubat 2013'te 'su yılanı' yılını kutlayacak. Yılın su özelliği, yılan burcunun doğuştan aldığı ateş özelliğiyle yeni gelişmelere damgasını vuracak. Bu iki elementin ilişkisi, o yılın nasıl geçeceğine dair ipuçları verir. Ateşin üzerindeki su elementi, yılın etkilerinin daha yumuşak olacağını gösteriyor.Yılanın doğuştan aldığı ateş özelliğinden dolayı, sıcaklığın yükseldiği yaz döneminde, enerji ve nükleer konuların gündemde olması, sosyal ve politik gelişmelerin artması, yangınlar ve patlamalar anlamına gelir. Ayrıca yılan burcunun doğduğu gün itibariyle metal elementinin etkisinde olması ise, saldırıya hazır gizli bir silah gibi, çatışma, ayaklanma ve ülkelerin rejim değişikliğini tetikleyebileceğini gösteriyor. Yılın ateş ve su elementlerinin pasif bir enerji olması, ülkeler arasında çok önemli çatışmaların olmayacağını, ama barışın da henüz gelemeyeceğini söylüyor. Yılan burcu, Çin zodyağında altıncı sırada, 12 burç halkasının ortasında yer alır. Bu özellik, yılan yılında, yaşamın her alanında denge ve uyumu sağlamak için bir çaba olduğunu gösterir. 2013'te, Satürn'ün etkileri kendini gösterecek. Satürn gezegeni, hayatımıza huzur ve yalnızlık getirebilir; araştırma, keşfetme ve öğrenme duygularını tetikler. Huzur arayışının olduğu bir döneme giriyoruz. Dayatma, zorlama ve hareketlilik rahatsız edecek. Karar aşamasında bazı zorluklar ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilir. 'Sabırla bekle ve gör,' dönemi."

ARKADAŞINA GÖNDER
2013 Bir yılan gibi deri değiştirip, yenilenme yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN