Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müşteriye dokunan bir web sitesi

Türkiye'de günden güne güç kazanan e-ticaret platformlarına bir yenisi eklendi: n11.com. Site internetle sınırlı kalmayıp, müşterileriyle de etten kemikten ilişki kuruyor

Elektronikten modaya, spordan tatil fırsatlarına kadar pek çok ürün ve hizmeti tek çatı altında toplayan, e-ticaret sitelerinin en yenisi n11.com. Hem siteden alışveriş yapanlar, hem de bu platform üzerinden ürün satmak isteyen firmalar için iddialı pek çok yenilikle, hayatımıza giren, n11 ile ilgili sorularımızı Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato yanıtladı.

- n11.com'un nasıl bir iş modeli olduğundan bahseder misiniz?
- İş modelimizi dört adımda kolayca tanımlayabiliriz: Bir, mağaza sahibi, üye olma ve kayıt ücreti olmadan ürünlerini ücretsiz olarak siteye yükler, online bir mağaza açar. İkinci etapta, müşteri siteyi ziyaret eder ve ürünü satın alır. Ödeme koruma sistemimiz sayesinde müşteri tarafından yapılan ödemeler güvence altında bekletilir. Üçüncüsü, mağaza, alınan ürünü belirttiği süre içerisinde müşteriye gönderir. Son olarak, müşteri ürünü teslim alıp inceler ve siparişe onay verir. Onay ile birlikte, işlem bedeli, belirlenen komisyon çıkartılarak, n11.com tarafından mağaza sahibine aktarılır.

- Hem müşteriye hem de satıcıya ne gibi kullanım kolaylıkları sağlıyorsunuz?
- n11.com olarak, müşteriler ve üye mağazalar için sorunsuz bir buluşma noktası yaratmayı amaçlıyoruz. Sektörde ilk defa hem müşterilerimize hem de mağazalara, kesintisiz çağrı merkezi hizmeti sunuyoruz. Yine sektörde yeni bir konsept yaratarak n11.com stüdyosunu üye mağazalarımızın kullanımına açtık. Stüdyomuzda ücretsiz profesyonel fotoğraf çekiminin yanında e-ticarette başarılı olma ve daha çok satış yapabilme teknikleri gibi konularda da ücretsiz eğitimler veriyoruz. Ayrıca, müşterilerimizi korumak için açtığımız, 'marka koruma merkezi'nde sahte, çalıntı veya kaçak ürün satışlarını da engelliyoruz.

- Hepsiburada.com'dan farkınız nedir?
- Aramızdaki iş modelinin en önemli farkı n11.com'un bir platform olması ve üzerindeki satıcıların platform üzerinden müşteriye direk satış gerçekleştiriyor olabilmeleri. Buna karşın, Hepsiburada. com satıcılardan aldığı ürünleri kendisi müşteri ile buluşturmakta.

- Sitenizin modayla olan yakınlığı ne olacak?
- Moda hepimizin hayatında önemli bir yer taşımakta. Bu kapsamda, platformumuzda tekstil ürün ve aksesuvarlarına da çok önem veriyoruz. 9 Mayıs'ta İstanbul Antrepo'da gerçekleşen n11.com partimizde defileler gerçekleşti ve böylece üye mağazalarımızı müşterilerimizle buluşturma fırsatı yakaladık. Bu tarz organizasyonlarımız devam edecek.

- İnternetle sınırlı kalmayıp sokağa taşıyorsunuz. Yeni organizasyonunuz nerede, ne zaman olacak?
- 8 Haziran'da Run11 sağlıklı yaşam koşusu ismini verdiğimiz bir organizasyona daha imza atacağız. Belgrad Ormanı'nın içinde yer alan Ayvad Bendi'nde Run11 etkinliğinde 11.1 km'lik bir parkur koşulacak. Koşunun yanı sıra Virgin Radio'nun müziklerinin eşlik edeceği etkinlik alanında n11.com üye mağazalarının stantları açılacak. Acıbadem'in uzman diyetisyenleri ile sağlıklı yaşam üzerine sohbet imkanı, profesyonel eğitmenler eşliğinde Pilates ve Crossfit çalışmaları yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşteriye dokunan bir web sitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN