Bir kahve, bir de Wi-Fi şifresi lütfen

Giriş Tarihi: 2.8.2014

Her an her yerde internete bağlı kalmak için illa bir mekana girip bir şeyler yiyip içerek zorunlu harcama yapmanıza gerek yok. Yaşasın ücretsiz açık hava interneti!

İstediğiniz kadar açık havada olun, artık internet bağlantısı olmayan yerde kendimizi resmen dört duvar arasında hissediyoruz. İnternet paketini bitirmemek adına pürtelaş internete bağlanabileceğimiz yer arıyoruz. E tabii bunun farkında olan mekanlar bu durumu paraya çeviriyor. Bir mekanda oturabilmek için elbette bir şeyler sipariş etmek gerekiyor, en azından bir kahve... Her koltuk başına priz koyarak müşterinin gönlünü alan bu mekanlarda 15 TL ödemeden çıkmak mümkün değil yani. Ama biraz düşününce üzerine 10 TL daha koyarak bir ay gül gibi geçinebileceğiniz bir mobil internet paketi alabilirsiniz. Bu hafta her yerde internete bağlanmak isteyenlere ve internet paketini iki günde bitirenlere parasız pulsuz çözümlerimle geldim! Öncelikle para harcamak zorunda olduğunuz bir mekana gittiğinizde kablosuz bağlantı şifresini alın ve şifreyi kaydedin. Böylece aynı işlemi defalarca tekrarlamanıza gerek kalmayacağı gibi mekanın civarındayken de bağlantıdan faydalanabilirsiniz. Madem yaz vakti klimalı diye alışveriş merkezlerini tercih ediyoruz, etinden sütünden faydalanalım. Kablosuz ağ bağlantısını kaydettiğinizde girer girmez hızlı internetinden faydalanabileceğiniz alışveriş merkezleri arasında Kanyon AVM, Zorlu Center AVM ve Optimum AVM var.

DENİZ KENARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET
Açık havada bir ağacın altında serinlerken internete girmek isteyenler varsa Google'a sorarak ücretsiz Wi-Fi noktalarını öğrenebilir ve bir gölge kapmak için acele edebilir. Turist akınına uğrayan noktaların bağlantısı daha güçlü. Özellikle de Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Eminönü Meydanı ve Üsküdar Meydanı'nın. Popülasyonuna göre kimi parklarda da ücretsiz internet bağlantısı bulabilirsiniz. Eğer işleminiz uzunsa ve mobil cihazlarla halledilecek gibi değilse akıllı telefonunuzu modeme dönüştürüp dizüstü bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bunun için sadece ara kabloyu taktıktan sonra USB seçeneklerinden internet bağlantısını seçmeniz yeterli olacaktır. Bir itiraf, ben iki sene önce yaklaşık 100 sayfalık üniversite tezimi bu yöntem sayesinde yazdım. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi'nin Tophane'deki yerleşkesinin civarında da ücretsiz internete girebilir ve Boğaz manzarasının sefasını yaz sıcağına inat sürebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kahve, bir de Wi-Fi şifresi lütfen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN