Bu sezon tahtı petrol mavisi kaptı

Giriş Tarihi: 22.8.2015
Bu sezon tahtı petrol mavisi kaptı

Renkler dünyasında siyahın saltanatı uzun sürmedi. Hem dramatik etkiler yaratabilen hem de gözü okşayan koyu ve doygun mavi tonları tacı ele geçirdi

Geçen yıl siyahın artık beyazın yerini aldığı konuşuluyordu. Özellikle duvar rengi olarak tercih edilen, ferahlığı çağrıştıran beyaz ve tonları yerine daha sofistike görüntüler yakalamak için tercih edilebilecek olan siyahın yerini de bu yaz başından beri lacivert aldı. Lacivert, 'yeni siyah' olmuşken özellikle birkaç yıldır sonbahar-kış koleksiyonlarına damgasını vuran petrol mavisi de onun tacını elinden aldı. Artık bir süre için her yerde petrol mavisini göreceğiz.

SOĞUK VE HUZUR VERİCİ Mavi tonlarının bu iddialı yükselişinin ardında çok bir şey aramaya gerek yok. Mavi içine katılan sıcak tonlar sayesinde o soğuk görünümünden hemen sıyrılıp her tür dekorasyona hemen adapte edilebilen bir yapıya sahip. Bu da onu vazgeçilmez yapıyor. Mavinin tüm tonları soğuk ama huzur verici etkiye sahip. Bunun yanı sıra gizemli ve lüksü çağrıştıran etkisini de göz ardı etmemek gerekiyor. Petrol mavisini irdeleyecek olursak o da diğer mavi tonları gibi adını akışkan bir nesneden alıyor. Hem mavinin soğukluğuna hem de yeşilin sıcaklığına sahip, içinde gri de bulunan ve hemen her ortama uyabilecek bir renk olan petrol mavisi, özellikle koyu sarı, hardal rengi, yeşilin açık ve parlak tonlarıyla harika bir uyum yakalıyor.

KAHVERENGİ İLE İDEAL KOMBİNASYON: Mavinin tüm tonları kahverengi ile çok yakışıyor. Toprağın sıcacık etkisini mavinin soğuk ve gizemli havasıyla bir araya getirmek de her zaman eve çok şey katıyor. Açık kahve tonlarıyla ve vizon rengi ile çok yakışan ve yumuşak bir etki yaratan petrol mavisi, çok koyu bitter kahve ile daha dramatik alanlar tasarlanmasını sağlıyor.

METALİK YANSIMALAR: Metalik tonlar, altın, roze, bakır ve pirinç ile bu kadar iyi bir kombinasyon oluşturabilecek, hem sıcak hem de soğuk etkiye sahip bir başka renk yok gibi.

DAVETKAR ETKİ: Soğuk etkisine rağmen bu kadar davetkâr olabilen bir başka renk daha var mıdır acaba? Tam bir sonbahar rengi olan petrol mavisi ile dekore edilmiş bir salonda saatlerce oturup dostlarınızla ve ailenizle sohbet edebilir, kitap okuyabilir, keyfinize keyif katabilirsiniz. Petrol mavisine 'huzura davetiye' de diyebiliriz.

YENİLİK

Fornasetti Beymen Home'larda
İtalyan ressam Piero Fornasetti'nin opera sanatçısı Lina Cavalieri'nin yüzünden ilham alarak ortaya çıkardığı Fornasetti markasının birbirinden eğlenceli tasarımları Beymen Home'da.

BU HAFTA

Banyonuzu yenileyin!
Tchibo bu hafta hayatı kolaylaştıran banyo detaylarıyla öne çıkıyor. Koleksiyon, tüm mağazalarda, tchibo.com.tr'de ve 444 28 26 numaralı telefonun ucunda.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sezon tahtı petrol mavisi kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN