'de kullanılmış yağ getirene, yemeklik yağ hediye

Giriş Tarihi: 11.3.2013 15:10

'in Karşıyaka Belediyesi, bitkisel atık yağların geri kazanımı için bir kampanya başlattı.

"Siz Doğayı, Biz Sizi Ödüllendirelim" sloganlı kampanyada 5 litre kullanılmış kızartma yağı getirene, 1 litre ayçiçek yağı hediye edilecek.Belediye Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma doğrultusunda, 19 Mart-8 Nisan 2013 arasında semtlerde stant kurularak kampanya anlatılacak.

1 litre atık yağın, 1 milyon litre temiz suyu kirletmeye yettiğini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Yarınlarımızı düşünerek, doğayı korumamız gerekir. Çevreye duyarlılığımızı, bu tür geri dönüşüm kampanyalarına katılarak arttırmalıyız. Belediye olarak elektronik atıklar, piller, geri dönüşümü mümkün olan evsel atıklar ve bitkisel atık yağları ayrı ayrı topluyoruz. Çalışmalarımızda Karşıyakalı hemşehrilerimizden büyük destek görüyoruz. Kullanılmış bitkisel yağ kampanyamıza da aynı şekilde destek geleceğinden eminiz." dedi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde başlayacak kampanya, Alaybey'de sona erecek. Kampanya süresince belirlenen tarihlerde mahallelerde açılacak stantlara 5 litre kullanılmış bitkisel atık yağ getirenlere, 1 litre ayçiçek yağı, daha az miktarda getirenlere de çeşitli hediyeler verilecek. Kampanya 5 Nisan'da sona ermesine rağmen kullanılmış yağ toplanmasına, 8 Nisan'dan itibaren Bahriye Üçok Bulvarı üzerindeki hizmet binasında devam edilecek.

Bu arada atık yağlarla ilgili şikayet veya önerileri olanlar, Belediye Çevre Müdürlüğü'nün 363 13 31 (247) numaralı telefonuna iletebilecek. Konuyla ilgili bilgiler ise "www.karsiyaka.bel.tr" sitesinden de öğrenebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de kullanılmış yağ getirene, yemeklik yağ hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN