Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ESHOT yöneticileri yolcu gibi aramızda

Toplu ulaşımın ana aktörü ESHOT'un yetkilileri artık masa başında oturmayacak. Şimdilik her gün 2 saat duraklarda bekleyecek, otobüse binecek, gördüğü aksamaları rapor edecek

Giriş Tarihi: 21.3.2013
ESHOT Genel Müdürlüğü'ndeki daire başkanı ve müdürler, her gün mesailerinin iki saatini otobüslerle yolculuk yaparak ve duraklarda bekleyerek geçirecek. Uygulamayla hem kurum personeli denetlenecek, hem toplu ulaşımın işleyişini olumsuz yönde etkileyen unsurlar anında tespit edilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, idari personeline "alana çıkma" emri verdi. Genel Müdürlük'te çalışan 14 daire başkanı, 43 müdür ve 28 planlama personeli, bundan böyle masa başı görevlerine saat 08.00 yerine 09.00'da başlayacak. Akşamları ise 17.00 yerine 16.00'da makamlarından ayrılacak. Bu süreler içinde her biri değişik bölgelerde otobüslere binecek, duraklarda bekleyecek; araçları, şoförleri ve hareket memurlarını denetleyecek ve her gün Genel Müdürlük makamına yazılı rapor verecek.

İŞGALİ EMNİYETE BİLDİRİLECEK
Uygulamanın tek amacının, personelin denetlenmesi olmadığını belirten ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, "Toplu ulaşımın işleyişini olumsuz yönde etkileyen, trafik akışını aksatan, şoförleri zor durumda bırakan olay ve durumlar da bu çalımalar kapsamında tespit edilecek. Uygulama sırasında durakları işgal eden araçların da fotoğrafları çekilecek, gün ve saat kayıtlarıyla birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilecek" diye konuştu. Temmuz ayına kadar yeni otobüslerin tesliminin tamamlanmasıyla filonun tamamının yenilenmiş olacağını dile getiren Genel Müdür Alçelik, şunları söyledi: "Artık araç bakımından bir eksiğimiz kalmayacağına göre, personel açısından da en yüksek standartları hedeflemek zorundayız. Denetimler sadece belirlediğimiz saatlerle sınırlı kalmayacak. Üst yöneticiler tarafından yapılacak görevlendirme çerçevesinde tam güne yayılacak uygulamalar da yapacağız."

ŞOFÖR EĞİTİMİ ÜÇ AY SÜRECEK
ESHOT'un şoför eğitimi konusunda da yeni bir dönem başlattığını söyleyen Alçelik, sınavları kazanan şoför adaylarının bundan böyle 3 ay süreyle eğitime tabi tutulacağını, istenen standartlara ulaşamayan sürücülerin göreve başlayamayacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ESHOT yöneticileri yolcu gibi aramızda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN