'Hep dik durduk'

Ulukent Köprülü Kavşağı'nı hizmete açan Kocaoğlu "Namusumuzla çıktığımız bu yolda şeref ve onurumuzdan taviz vermeden çalıştık"dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in yararına atmak istedikleri pek çok adımın farklı yöntemlerle uzun süre havada bırakıldığını söyledi. Bazı onaylar için aylar ve yıllarca beklediklerini belirten Kocaoğlu "Oysa siyaset kurumu herkese eşit davranmak zorundadır. Gücünü adil kullanmayan siyasetçi er ya da geç, halk tarafından cezalandırılmaya mahkum olacaktır."dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin, Anadolu Caddesi'nden Çanakkale yönüne doğru kesintisiz ulaşım sağlamak amacıyla 15 milyon 550 bin TL'ye inşa ettiği Ulukent Köpürülü Kavşağı törenle hizmete açıldı. Törene CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Oğuz Oyan, Mehmet Ali Susam, Erdal Aksünger, İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, CHP İl Başkanı Ali Engin, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. Törene katılan ve bölgede kereste imalathanesi bulunan vatandaşların, üzerinde "Başkan yol ver", "Yolu açın" yazan pankartlar taşıması dikkat çekti. Esnaf, kavşağın ve yan yolların yapımıyla birlikte sitelerine giden yolun kapatıldığını söyledi. Ayrıca "Hükümet vurdu bir de sen vurma başkan","30 bin nüfuslu Koyundere ve Asarlık'a metro istiyoruz", "136. sokağa araç üst geçidi istiyoruz" , "Tarlamıza ulaşmak için karayoluna mı çıkacağız" pankartları da açıldı. Bir başka pankartta ise "Yerelde kalkınma derken yerelde batırma" yazısı dikkat çekti. Buna karşılık "Her adımına köstek olanlara inat seninleyiz Büyük Başkan" yazılı Kocaoğlu'na destek veren pankartlar da açıldı.

"ALTGEÇİTTE BOĞULMAYIZ"
Başkanı Aziz Kocaoğlu, önce pankartlarda yer alan talep ve isteklere yanıt verdi. Sorunların çözüleceğini belirten Kocaoğlu "Okyanusları, denizleri, ırmakları geçtik. Alt geçitler, traktör geçecek geçitler, bunların hepsi çok kolay. Bu kadar yatırımı yapmış bir belediye başkanının bir traktör geçecek altgeçitte boğulması mümkün mü? Nerede ne ihtiyaç varsa İzmir Büyükşehir Belediyesi hepsini yapmaya muktedirdir. Kararlıdır. Bu herkes tarafından böyle bilinsin."diye konuştu.

"İDEALER İÇİN ÇALIŞTIK"
Kocaoğlu, konuşmasının başında 9 yıllık icraatlarından önekler verdi. Foça, Aliağa yönüne kesintisiz ulaşım için yaptıkları alt geçitleri sayan Kocaoğlu, rantı değil, yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen bir yerel yönetim anlayışla İzmir'in geleceği için çok önemli adımlar attıklarını söyledi. Kocaoğlu "Namusumuzla çıktığımız yolda şeref ve onurumdan hiçbir taviz vermeden, eğilip bükülmeden bu ülke için ve ideallerimiz için çalıştık. Çalışacağız. Katılımcılık, yerel demokrasi ve uzlaşma kültürü konusunda örnek bir model oluşturduk. İzmirliler ile birlikte 'oldu bittilere' karşı dik duruş sergiledik. Raylı sistem uzunluğunu 10 kat büyüttük. TCDD ile ortak İZBAN projesinde bugüne kadar 100 milyon kişinin üzerinde yolcu taşıdık. Yani 2,5 yılda Türkiye nüfusundan fazla yolcu taşımış olduk."dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hep dik durduk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN