Yabani hayvanların buzlu meyve keyfi

Sıcaktan bunalan hayvanlara buzlu meyve veriliyor.

Giriş Tarihi: 25.6.2013 12:19
'de, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığından olumsuz etkilenen 'ndaki yabani hayvanlara buzlu meyve servisi yapılıyor.

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nda hayvanların bunaltıcı sıcaklardan etkilenmemesi için bütün imkanlar seferber ediliyor. Zaman zaman 40 dereceye çıkan hava sıcaklığı nedeniyle hayvanların havuzlarda vakit geçirmesi sağlanırken, buzlu meyve ve etçil hayvanlara buzlu et servisi yapılıyor.
İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Şahin Afşin, sıcakların oldukça yüksek olmasının hayvanları bunalttığını belirterek, "Böyle durumlarda havuzlarımız devreye giriyor. Hayvanlar havuzlara girip serinliyor. Oyun oynuyor. Böylece hem zaman geçiriyor hem de hava sıcaklığının kötü etkilerinden kurtuluyorlar" dedi.

Yapılan bütün çalışmalara rağmen bazı zamanlar sıcaklığın üst seviyeye çıktığını ve hayvanların bir hayli bunaldığını söyleyen Afşin, şöyle konuştu: "Böyle zamanlarda bizim özel buz servisimiz başlıyor. İçerisinde görevlilerimizin özel hazırladığı meyve ve kuru yemiş türleri olan özel buz kütlemiz hayvanlarımıza servis ediliyor. Hayvanlar bu sayede hem serinliyor hem de büyük ölçüde vitamin depolamış oluyor. Kendi kendilerine oyun oynuyor. En çok hoşlarına giden aktivitelerin başında bu geliyor."

Hayvanların buzlu meyve atıldığı zaman sudan uzun süre çıkmadıklarını belirten Afşin, sözlerini şöyle tamamladı: "Hayvanların sağlıklı ve rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Onlara farklı tatlar sunuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabani hayvanların buzlu meyve keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN