Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'taki yüzme havuzları bitmek üzere

Giriş Tarihi: 20.7.2013 16:29

Belediyesi'nin iki mahallede devam eden yüzme havuzlarında sona yaklaşıldı.

Gençlerin ve dar gelirli vatandaşların faydalanmaları hedeflenen yüzme havuzları kısa sürede faaliyete geçirilecek. Aybey ve Fatih Mahallelerinde sona ermek üzere olan yüzme havuzları, bulundukları bölgede yüzme sporuna ilginin artmasına da vesile olacak. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan yüzme havuzları ile spor adına bir çalışmayı daha bitirmek üzere olduklarını belirtti. Kentte yüzme havuzları konusunda eksiklikler olduğunu hatırlatan Erdoğan, " İlimizde sporu seven ve destekleyen bir belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yüzme havuzlarımız da bizim bu kapsamda önem verdiğimiz çalışmaların arasında yer alıyor. Bilindiği gibi kentimizde bu konuda eksiklikler söz konusuydu. Bu eksikliği bir nebze olsun sona erdireceğiz' dedi.

Havuzların bitmesinin ardından hemen hizmete açılacağının altını çizen Başkan Erdoğan, yüzme gibi faydalı bir sporun öğrenilmesine de vesile olacaklarına dikkat çekti. Kentte spor alanları konusunda belediye olarak rekor kırdıklarını dile getiren Başkan Erdoğan, " Yaptığımız çalışmalar sadece yüzme havuzlar ile kalmadı. Biz sporun birçok branşının ilimizde en iyi notalara gelmesi için çeşitli sahalar yapmaktayız. Popüler sporların yanında popüler olmayan sporların da sevilmesi için yaptığımız sahalarda rekor kırdık' şeklinde konuştu.

YAKINDA SONA ERECEK
Yüzme havuzlarının tüm hızı ile ilerlediğine ve bitme aşamasına geldiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "Yüzme havuzlarımız konusunda belediyemiz ilgili birimleri hızlı bir çalışma yürütmektedir. Projemiz ile yapımı devam eden iki yüzme havuzu iki mahallemizde sona erecek. Projemizin sona ermesi ile havuzların olduğu mahallelerimiz ve tüm kentimiz havuzlarımızdan faydalanacak. Bu sayede yüzme sporuna olan ilgi de artacak. Biz bu konuda eksikliği giderdiğimizden dolayı mutluyuz. İlimizde sadece yüzme havuzları ile değil; farklı birçok spor dalı için yaptığımız alanlar ile de desteklerimiz devam etmektedir. Bu konuda başarılı bir politika ile birçok farklı spor alanını kentimize kazandırdık. Şimdi spor alanlarımızda vatandaşlarımız spor yapmaktadır. Ayrıca alanlarımız gençlerimiz için de bulunmaz bir nimettir. İlimizde farklı spor dalların ilerlemesi için yaptığımız çalışmada başarılı olduk' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak'taki yüzme havuzları bitmek üzere
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN