Hülya DİNÇEL: Sokak işgal altında

Giriş Tarihi: 10.9.2013
Bir okurum, "Karşıyaka Eshot Sokağı'nda hiç yürümeye çalıştınız mı Hülya Hanım?" diye sordu. Durur muyum hiç uzun zamandır uğramamıştım. Soluğu Eshot sokağında aldım. Sokak öğle bir hale gelmiş ki, tamamen işgal altında yürümeye olanak yok. Konu hakkında bilgi almak için esnafla konuşmaya başladım. "Abla aman fark etmesinler dayak yersin" ikazını bile aldım. Sokağı işgal eden manav aynı zamanda terör de estiriyormuş. İddialara göre "Kardeş biraz malı geri çek" diyen esnafa sille tokat girişiyorlarmış. Ben konuşurken bir teyze kulak misafiri oldu, yanıma yaklaştı, "Ahhh kızcağızım, bizim bey yürürken ayağı takılmış yolda ki kasalara, 'Evladım çek şu kasaları caddeden' diye ikaz edince, 'Yürü moruk, yaşına bakmayız haa!' diye aldı cevabını. Bunun üzerine eşimin çok gücüne gitti kızım, günlerce içlendi" dedi teyzem. Bir başka vatandaşın iddiasına göre de, "Geçenler de yine ikaz eden biri hastanelik olacak kadar hırpalandı. Çok merak ediyoruz kim bunların torpili?" diye sordu bana. Bu olayları 'ağzım açık' dinledim.

DAHA ÖNCE DE OLDU
Daha önce de böyle bir olaya şahit olmuştum. Bir dükkana zor atmıştam kendimi ve polise haber vermiştim. Bu olayı anlatırken biri daha yaklaştı yanıma, "Bacım şükret sağlamsın. Geçenlerde sokakta oturan bir hasta için ambulans çağrıldı. Yol girişindekiler, müşteriler huzursuz oluyor diye izin vermedi. Ambulans aracı da kavga çıkmasın diye arka sokaktan dolaştı" dedi. "Eee hasta ne oldu?" dedim, "Valla bilmem, onu da belediye başkanına sormalı" diye cevap verdi. Ben şimdi soruyorum Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Cevat Durak, Eshot, arabacılar sokağına yakında hiç girdimi, geçti mi oralardan?

TEDBİRLER ALINSIN

Cumhuriyet İlkokulu karşısındaki market işgali neden önlenemiyor? Vatandaş sokağın Teksas'a döndüğünü söylüyor. Sayın Durak ne düşünüyor acaba? Defalarca yazdık, çizdik. Sahildeki birahane ve kahvehanelerin işgalleri ile ilgili ne gibi çalışmalar yapıldı! Zabıta tedbir alamıyor. Ayrıca para cezası az gibi bir yanıt gelecek muhtemelen. İyice araştırılarak başka tedbirler alınmalı. Emniyet ise ayrı bir duyarlılık göstermeli. Sevgili okurlarım yaşamınıza işgal hiç girmesin, huzur dolu günler dilerim.

Gülümsedim
Sevgili okurum Şennur Bağcı'dan gelen bu bilgiyi duyurmak istedim. Diş macunu tüplerinin dip tarafındaki renk farklılıklarına daha önce dikkat ettiniz mi?
RENKLERİN ANLAMLARI
Yeşil
: Doğal ürün
Mavi : Doğal ve tıbbi ürün karışımı
Kırmızı : doğal ve kimyasal malzeme karışımı
Siyah : Tamamen kimyasal

Biraz da gülelim
Mahkemede hakim, Temel'e sormus; - Kiminle evlisin?
- Bizum kariylan! Hakim sinirlenerek;
- "E, herhalde. Sen hiç erkekle evlenen duydun mu?
- Duydum tabi, nasil duymadum! - Kimmiş? - Bizum kari.

Günün sözü
İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya DİNÇEL: Sokak işgal altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN