Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimli protesto

Büyükşehir Belediyesi'nin, kiracısı konumundaki Türkiye Sakatlar Derneği'nin tahliyesi için dava açmasına tepki gösteren engelliler, eylemlerini belediye önünde İngilizce dersi yaparak sürdürdü

Giriş Tarihi: 11.11.2014
Eğitimli protesto
Türkiye'nin en eski derneği 'Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne olan 16 bin liralık kira borcu nedeniyle icraya verilmesinin yankıları sürerken, dernek üyelerinin eylemleri sürüyor. 10 bin imza toplayan engelliler, derneklerini eğitim amaçlı kullandıklarını vurgulamak amacıyla belediye önünde İngilizce dersi yaptı.

MANŞETTEN DUYURMUŞTUK
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Konak Center'da kiracısı konumundaki Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi'nin tahliyesi için 4. İcra Hukuk Mahkemesi'nde dava açmasının yankıları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Egeli Sabah'ın "Engelsiz İzmir'de engelliye yer yok" ve "İcraya kızan engelliler CHP'yi kara listeye aldı" başlıklarıyla manşetten gündeme getirdiği üzücü olayda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin herhangi bir adım atmadı. Bu nedenle engellilerin belediye önündeki eylemi 5 gündür devam ediyor. Dernek üyeleri bugüne kadar 10 bin imza toplandı. Dernek üyelerinin topladıkları imzaları Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve CHP Genel Merkezi'ne göndereceği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından icraya verilen Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Erdem Çerçioğlu, "Yaptığımız eylemlere karşı bize her hangi bir dönüş olmadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bizi vatandaş olarak görmediği için muhatap olmadı. Karşımıza çıkıp görüş belirtmedi. Biz buradayız. İsteyen istediği zaman gelebilir ve sorunumuzu anlatabiliriz" diye konuştu.

"DEVAMI DA GELECEK"
Kocaoğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptıkları eylem ile ilgili sarf ettiği sözlere de yanıt veren Başkan Çerçioğlu, "Aziz Kocaoğlu bizim biriken kiraları ödememek için eylem yaptığımızı düşünüp o şekilde kamuoyuna lanse diyor. Ancak durum öyle değil. 2009 ile 2013 yılları arasında biz Büyükşehir Belediyesi'ne 22 bin lira gibi bir para ödedik. Bizim 16 bin lira olarak hesapladığımız Büyükşehir Belediyesi'nin 28 bin lira olarak çıkardığı parayı ödeyeceğiz. O bizim borcumuz. Biz borçlarımız için değil bundan sonrası için çözüm bulunmasını istiyor ve bu nedenle eylem yapıyoruz. Sorun çözülünceye kadar burada kalacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimli protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN